Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Rusët gjunjëzojnë SHBA-të, zv/ministrja e jashtme amerikane: “Hajdeni shikojeni me sytë tuaj mburojë

Sun 26 May 2013 - 15:00
Rusët dita-ditës reflektojnë si lider të pashmangshëm në fushën e diplomacisë dhe jo vetëm botërore!
“Do donim që specialistët rusë, të shikonin me sytë e tyre teknologjinë dhe të kuptojnë teknikat e koordinatave të këtyre sistemeve”, u shpreh zëvendësministrja e jashtme amerikane Rose Gketemiler për “Zërin e Rusisë”.

“Kemi tashmë në tryezën e diskutimeve shumë propozime. Ide të reja u paraqitën në letrën e Presidentit Amerikanë, Barak Obama drejtuar Presidentit Rusë, Vladimir Putin. Ka shumë hapësirë për bashkëpunim dhe duhet ti shtojmë masat e besueshmërisë”, shpjegoi Rose Gketmiler./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi