Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Fushatat anti-islame nuk i bëjnë "zarar", ef. Rexhepin e besojnë myslimanët

prej Sun 26 May 2013 - 15:47
Gjysma e besimtarëve myslimanë e besojnë dhe e vlerësojnë pozitivisht kreun e Bashkësisë Fetare Islame, H. Sulejman ef. Rexhepi.

Një anketë e realizuar nga instituti maqedonas “Dimitria Çupovski”, jep përqindjen e lartë prej 50 për qind të besimtarëve myslimanë të anketuar, të cilët janë përgjigjur pozitivisht për kreun e BFI-së.

Përkundër një fushate të egër të disa mediave në shqip, por dhe të disa të tjerave në maqedonisht, për të njollosur punën dhe misionin e tij prej kryetari të institucionit fetar më të vjetër në vend, numri i atyre që nuk e besojnë ef. Rexhepin arrin mezi 15 për qind.

Krahasuar, ndërkaq, me kreun e Kishës Ortodokse Maqedonase, ef. Rexhepi rezulton të ketë shumë më pak përqindje negative dhe mosbesim.

Kësisoj, pavarësisht se kreun e KOM-it e besojnë po ashtu gjysma e të anketuarve, përqindja e atyre që nuk kanë mendim pozitiv për të arrin në 30 për qind.

Në pyetjen nëse krerët fetarë përmbushin misionin e tyre ndaj besimtarëve respektivë, rezultatet janë si vijojnë: 50 për qind e të krishterëve janë përgjigjur pozitivisht dhe 32.5 për qind negativisht për kreun aktual të KOM-it, dhe 49 për qind e myslimanëve janë përgjigjur pozitivisht dhe rreth 18 për qind negativisht për kreun e BFI-së.

Në anketën e bërë me 1050 respondentë, në intervalin 17-21 maj, është përfshirë dhe pyetja “Sa e mbështesni projektin ‘Shkupi 2014’?”.

Sipas të dhënave që ka publikuar “Dimitria Çupovski”, rezulton që 58 për qind e shqiptarëve të mos e mbështesin këtë projekt, kundrejt 32.3 për qind të atyre që thonë se janë “për”.

Tek maqedonasit, mendimet ndryshe janë thuajse të barabarta, me vetëm 8 për qind dallim: 48.6 për qind e maqedonasve shprehen pozitivisht për projektin, kundrejt 40.7 për qind të atyre që nuk e mbështesin atë.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Fushatat anti-islame nuk i bëjnë "zarar", ef. Rexhepin e besojnë myslimanët

prej Sun 26 May 2013 - 18:59
Message reputation : 0% (1 vote)
Molla sula shum respekt dhe perkrahje paska per tu habitur...

legjenda lideri i jua Menduh Thaci e solli ate si nji kukull ne ate post pa e dashur muslimanet e tash paska arit mbi 50 % plot i lumte..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Fushatat anti-islame nuk i bëjnë "zarar", ef. Rexhepin e besojnë myslimanët J5zhxd
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Fushatat anti-islame nuk i bëjnë "zarar", ef. Rexhepin e besojnë myslimanët

prej Sun 26 May 2013 - 19:09
Princo shkruajti:Molla sula shum respekt dhe perkrahje paska per tu habitur...

legjenda lideri i jua Menduh Thaci e solli ate si nji kukull ne ate post pa e dashur muslimanet e tash paska arit mbi 50 % plot i lumte..
vlla nuk kam une lider jam terhequr nga pdsh


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Fushatat anti-islame nuk i bëjnë "zarar", ef. Rexhepin e besojnë myslimanët

prej Thu 2 Mar 2017 - 11:55
Princo shkruajti:Molla sula  shum respekt dhe perkrahje paska per tu habitur...

legjenda  lideri i jua Menduh Thaci e solli ate si nji kukull  ne ate post pa e dashur muslimanet e tash paska arit mbi 50 % plot i lumte..


mahmutmutmahmuti si je a je mamut sec je, kenaqu:


https://engjujtshqipetare.forumotion.com/t42731-turqit-e-maqedonise-shprehen-kunder-zyrtarizimit-te-shqipes#658893o mutmahmutmuti


Fushatat anti-islame nuk i bëjnë "zarar", ef. Rexhepin e besojnë myslimanët 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Fushatat anti-islame nuk i bëjnë "zarar", ef. Rexhepin e besojnë myslimanët

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi