Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Nuk do e besoni se çfarë zbuluan në një kopsht fëmijësh në Gjermani, alarm në gjithë qytetin!

prej Sun 26 May 2013 - 18:14
Nuk do e besoni se çfarë zbuluan në një kopsht fëmijësh në Gjermani, alarm në gjithë qytetin! Kendi-300x225Alarm është dhënë qytetin Eisenach të Gjermanisë pas…
zbulimit të pabesueshëm në një kopsht fëmijësh.
Nën këndin e lojërave të kopshtit u gjetën 45 kg municione dhe shumë armë të Luftës së Dytë Botërore.
Zbulimi i këtij kontingjenti armësh, u bë krejt rastësisht kur fëmijët e kopshtit dolën te këndi i lojërave për të luajtur, por papritur filluan të zbulojnë gëzhoja dhe “lodra” të tjera të rrezikshme.

Të tmerruara edukatoret e kopshtit njoftuan policinë dhe menjëherë fëmijët u larguan nga kopshti. Specialistë të policisë bomba kërkues dhe çmontues minash, “krehën” imtësisht kopshtin me rezultat ti lenë ata me gojë hapur: zbuluan më shumë se 1000 sende luftarake, municione armë, deri dhe 10 bomba dore./alb-observer.com/


Nuk do e besoni se çfarë zbuluan në një kopsht fëmijësh në Gjermani, alarm në gjithë qytetin! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi