Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Islamikët tentojnë të therin ushtarin francez në mes të Parisit – “Terror alert” gjithandej!

prej Sun 26 May 2013 - 18:15
Islamikët tentojnë të therin ushtarin francez në mes të Parisit – “Terror alert” gjithandej! Islamik-300x155Një ushtar francez është goditur me thikë nga një grup islamikësh në mes të Parisit!
Incidenti u shënua në zonën e quajtur “La Defence” në Parisë.
Njoftimi është dhënë nga zëdhënësi i ushtrisë franceze në Francë.
Sipas zëdhënësit të ushtrisë franceze, ushtari ndodhet i shtruar në spitali ushtarak në gjendje të rëndë. Ushtari është goditur me thikë një pjesën e qafës dhe kjo përkeqëson situatën shëndetësore të tij dhe vështirëson veprën e mjekëve.

Ndërkohë në Gjermani, është dhënë alarmi për një sulm terroristë organizuar nga grupe islamike fanatikësh. Në faqen zyrtare elektronike të gazetës gjermane “Spigel” referohet se shumë ambiente publike do të vihen nën kontrollin e rreptët të forcave të sigurisë./alb-observer.com/


Islamikët tentojnë të therin ushtarin francez në mes të Parisit – “Terror alert” gjithandej! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi