Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Dashuria njeri-tigër

prej Thu 30 May 2013 - 17:09
Si pjesë e filozofisë budiste të një harmonie të plotë të qënieve të gjalla me natyrën, një vend të rëndësishëm zë meditimi, toleranca dhe dashuria për speciet e tjera.
Megjithatë, në një manastir budist në Kanchanaburi, Tajlandë, kjo dashuri ka kaluar çdo kufi, ndërsa murgjit mbushin kohën e tyre duke rritur, e duke u përkujdesur për tigrat.
Mbi 100 tigra jetojnë brenda mureve të manastirit, në harmoni të plotë me murgjit, që përkujdesen njëkohësisht që gjitarët të jenë gjatë të gjithë kohës të ushqyer dhe të gëzuar.
Këto janë vetëm disa prej imazheve të pashlyeshme, që një fotograf britanik arriti të merrte ndërsa vizitoi këtë manastir.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi