Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Nuk ka ndryshim në regjimin e vizave për Maqedoninë

prej Thu 30 May 2013 - 18:23
Ndryshimet e reja të Marrëveshjes së Shengenit parashohin kontroll më të ashpër të kufinjve të jashtëm, por edhe i atyre të brendshëm të vendeve të anëtare të zonës së Shengenit, ku nuk parashihet futja e sërishme e regjimit të vizave për një pjesë të vendeve, kanë vendosur dje përfaqësuesit e Këshillit evropian, Komisionit dhe Parlamentit Evropian, njoftoi sot eurokomesarja për punë të brendshme, Sesilia Malstrom.
“Ky është një hap i rëndësishëm drejt funksionimit të Sistemit të Shengenit,”, thekson Malstrom në njoftimi, duke shtuar se është mirë që marrëveshja e mbron lirnë e lëvizjes brenda Shengenit nëpërmjet rregullave të qarta për kontroll të kufinjve të brendshëm dhe atyre të jashtëm. /Portalb


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Nuk ka ndryshim në regjimin e vizave për Maqedoninë

prej Thu 30 May 2013 - 23:43
Duhet patur shume kujdes vendet e regjionit sa i perket levizjes ne shengen zon,sepse nese keshtu e teprojne vertet mund te kanoset nje rrezik pere futjen e serishme te vizave sikur qe ishte me pare regjimi i vizave ku vite me rradh kemipas nje izolim te hekurt dhe nje vehtiresi shum te madhe per levizje


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi