Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Gjermania me më pak banorë seç mendonte

prej Fri 31 May 2013 - 17:24
Numërimi i fundit i popullsisë në Gjermani ka zbuluar se ky vend ka 1.5 milion banorë më pak seç është menduar.
Zyra Federale e Statistikave ka bërë të ditur se numërimi i parë që nga unifikimi më 1990, ka treguar se Gjermania ka 80.2 milionë banorë.
Zyra ka thënë se trendi në rënie i popullsisë ndodh pasi të huajt nuk kanë regjistruar largimin nga Gjermania.
Numërimi ka treguar 1.1 milion të huaj më pak.
Mospërputhja në mes te shifrave të sondazheve dhe banorëve të regjistruar ka qenë e madhe sidomos në qytetet më të mëdha të Gjermanisë.
Berlini ka pothuajse 180,000 banorë më pak seç pritej, ndërsa Hamburgu 80,000 më pak.
Numërimi po ashtu ka treguar se në Gjermani janë pothuajse 34,000 partneritete të regjistruara në mes të personave të gjinisë së njëjtë.
Regjistrimi ka numëruar njerëzit që jetojnë në Gjermani më 9 maj, 2011.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi