Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Erdogani një demokrat apo besimtar i devotshëm?

prej Mon 3 Jun 2013 - 21:15
Erdogani një demokrat apo besimtar i devotshëm? 1364385642-erdogan
Në pikëpamje politike Erdogani nuk është një demokrat i lindur. Edhe pse të gjitha reformat i ka bërë në emër të saj. Në gjenet e tij është një edukatë islame prej një besimtari të devotshëm. Ai këtë asnjëherë nuk e ka fshehur. Jo që nuk e ka fshehur por edhe po e kultivon dhe po e mbron kudo që po kërkohet nga ai dhe pozita e tij si Kryeministër i Republikës së Turqisë. Ai po vihet në pozita mbrojtëse si askush më parë në mbrojtje të të gjithë popujve të shtypur e sidomos të palestinezëve në Gaza. Pra, politika e re turke është për një fqinjësi të mirë me të gjithë, dhe për ruajtjen, kujdesin dhe restaurimin e çdo guri, varri, xhamie, objekti kulture që e kanë vendosur Osmanlinjtë, pasi kështu jepen më mire tiparet e një Turqia moderne. Zgjedhjet nën kandidimin e tij kanë qënë një provë e madhe për popullin turk, pozitën dhe opozitën , të cilat kanë rezultuar me sukses si për sa i përket lirive, demokracisë, të drejtave dhe vetë drejtësisë dhe absolutisht për një ekonomi të fortë dhe pa korrupsion. Ky është modeli që i duhet edhe shqiptarëve.77news.al/


Erdogani një demokrat apo besimtar i devotshëm? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi