Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Erdogan: Maqedonia ka të drejtë për emrin

prej Mon 3 Jun 2013 - 23:57
Turqia është vendi i vetëm që qëndron në mënyrë të vendosur dhe me dinjitet kundër atyre që nuk duan të pranojnë Maqedoninë në NATO për shkak të emrit të saj. Dhe emri i saj nuk është Greqia, por Maqedonia, ka thënë mes tjerash kryeministri i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan.

Gjithmon kam qenë i bindur se “nuk mund tu dënojnë njerëzit për një fjalë, një emër …vendet e Ballkanit janë vëllezërit tanë dhe pavarësisht përpjekjeve tona më të mira Nato duhet të pranoj se herët apo vonë Maqedonia e meriton anëtarësimin. Maqedonia gjithmonë do të mbetet Maqedoni, kurse Turqia do të jetë gjithmonë në anën e Maqedonisë për shkak se Greqia nuk ka të drejtë” – ka deklaruar për Radio Televizionin Turk, Kryeministri Rexhep Tajip Erdogan.

Erdogan tha se turqit dhe maqedonasit janë vëllezër dhe se Turqia do të qëndrojë gjithmonë pranë Maqedonisë.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Erdogan: Maqedonia ka të drejtë për emrin

prej Tue 4 Jun 2013 - 0:02
Turqit dhe maqedonasit janë vëllezër. Turqia nuk do të lejojë ndryshimin e emrit të Maqedonisë.

Kjo është mbështetja që i ka mbërritur nga kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan, politikës maqedonase dhe qëndrimeve të forta dhe retrograde të saj lidhur me kontestin e emrit dhe integrimin e vendit në BE e NATO, njofton Zhurnal.

Nga konferenca e Klubit të Mërgimtarë të Ballkanit, ku po merrte pjesë si i ftuar special, Erdogan ka thënë se “Turqia do të qëndrojë fort pas maqedonasve”.

“Atë që kemi harruar të bëjmë në 1912, do ta bëjmë tani. Greqia bllokon Maqedoninë të hyjë në NATO për shkak të emrit, por Turqia do të jetë përherë përkrah Maqedonisë dhe nuk do të lejojë të ndryshohet emri. Për ne, Ankaraja dhe Shkupi nuk kanë asnjë dallim. Nuk do t’i lëmë kurrë vetëm vëllezërit tanë, do të jemi përherë me ta. Do t’i ndihmojmë dhe do t’u qëndrojmë pas përherë”, ka deklaruar Erdogan.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Erdogan: Maqedonia ka të drejtë për emrin

prej Tue 4 Jun 2013 - 0:12
Rajoni!!


Erdogan: Maqedonia ka të drejtë për emrin Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Erdogan: Maqedonia ka të drejtë për emrin

prej Tue 4 Jun 2013 - 0:17
shko anna duhet kete mbishkrim lajme nga rajon kuptove


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Sponsored content

default Re: Erdogan: Maqedonia ka të drejtë për emrin

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi