Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Merkel kërkon maturi nga qeveria turke

prej Tue 4 Jun 2013 - 8:46
Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka bërë thirrje qeverisë turke që të tregohet e përmbajtur në protestat kundër saj, ka thënë një zëdhënës i saj.

“Tani është koha për ndalje të përshkallëzimit dhe dialogut”, ka cituar Merkelin Steffen Seibert.

Ajo ka kërkuar maturi nga të gjitha palët.

Protestat në Turqi kanë hyrë në ditën e tyre të katërt.

Ato filluan si demonstrim kundër një projeki ndërtimor në sheshin Taksim të Stambollit, por u kthyen në protesta anti-qeveritare.

Policia ka reaguar me gaz lotsjellës dhe topa uji për të shpërndarë protestuesit.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi