Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Bashkësia Islame e Prizrenit distancohet nga ligjërata e hoxhë Irfan Salihut

prej Wed 5 Jun 2013 - 16:41
Bashkësia Islame e Prizrenit distancohet nga ligjërata e hoxhë Irfan Salihut Largea_maxresdefault1370409848
Bashkësia Islame e Prizrenit, distancohet nga ligjërata e hoxhë Irfan Salihut, mbajtur para. Kryeimami i qytetit të Prizrenit, Ali Efendi Veza, shprehet i shqetësuar me atë qa ka dëgjuar nga ajo ligjëratë.

Ai thotë se si Bashkësia Islame lokale, është në kontakt me kryesinë e BIK-ut në qendër dhe do të analizohet një ngjarje e tillë, pasi sipas tij deklarata të tilla, nuk guxojnë të jepen nëpër xhamitë e Kosovws e as në vende të tjera publike.

Pasi kjo, sipas tij, bie ndesh me qëndrimin e objekteve fetare, si dhe të liderëve të saj.time.ikub.al/


Bashkësia Islame e Prizrenit distancohet nga ligjërata e hoxhë Irfan Salihut Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21329
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Bashkësia Islame e Prizrenit distancohet nga ligjërata e hoxhë Irfan Salihut

prej Wed 5 Jun 2013 - 17:40
Kendej flasin me b*the, kendej u djeg b*tha!

Keshtu i thone kesaj ndodhie...

S'mjafton shembja e gjuhes Shqipe duke llaposur tere kohen ne arabisht, por behen dhe kryenece...


Bashkësia Islame e Prizrenit distancohet nga ligjërata e hoxhë Irfan Salihut 6ds9w0
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Bashkësia Islame e Prizrenit distancohet nga ligjërata e hoxhë Irfan Salihut

prej Wed 5 Jun 2013 - 17:52
Kjo ligjerat e keti Hoxhes ka qen moti para disa viteve.. por problemi eshte diku tjeter ashtu si e cek edhe ky analist i njohur:

“E keni vërejtur: sa herë që Kosova përballet me ndonjë problem madhor (si arrestimet e ish pjesëtarëve të UÇK-së) nxitet ndonjë debat anësorë (rëndom me prapavijë religjioze) - si ky lidhur me deklarata "skandaloze" dhe ofenduese të një hoxhe të Prizrenit – me çka zhurma e mbulon realitetin në këtë vend. Tani ecë e mos u gëzo kur e sheh se problemi më madhor i Kosovës na qenkan “vajëset” e hoxhallarëve e jo papunësia, korrupsioni, mjekimi i kosovarëve në Shkup ku ua mbushin xhepat mjekëve maqedonas, shthurja e familjes shkaku i varfërisë...!"

[Kim Mehmeti, Publicist.. | 05.06.2013]


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Bashkësia Islame e Prizrenit distancohet nga ligjërata e hoxhë Irfan Salihut J5zhxd
Sponsored content

default Re: Bashkësia Islame e Prizrenit distancohet nga ligjërata e hoxhë Irfan Salihut

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi