Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?!

prej Sun 9 Jun 2013 - 12:37
Jemi dëshmitarë të “ skandalit “ të fundit i cili pushtoi skenën kosovare këtyre ditëve, shkas i së cilës ishte një ligjëratë e hoxhë Irfan Salihut e publikuar në Internet.

Në video shihet se hoxha Irfan Salihu përdor një gjuhë jo të nivelit të duhur për ta shprehur brengën e tij ndaj dukurive negative të cilat po kaplojnë shoqërinë tonë. Tema e tij përqendrohet në një grup të femrave të shoqërisë tonë të cilat janë dhënë pas epsheve të tyre e që në mesin e popullit i quajmë edhe si “ lavire “ ku hoxha bënë thirrje publike që kjo kategori e femrave të bojkotohen.Por, ligjëratën e hoxhës në fjalë, e keqinterpretoi drejtuesi i një portali krishterë “ zemra shqiptare “ një person me nofkën Ilir Dardani ku e fyen atë dhe të gjithë hoxhallarët e Kosovës duke e etiketuar si “ një nga magarët e Kosovës “.Ky shkrim ra në duart e medieve dhe grave deputete të Kosovës, ku ligjërata e tij u përgjithësua dhe përderisa ligjërata u dedikohej një grupi të caktuar të shoqërisë, mediat dhe GGD-ja i përfshiu të gjitha vajzat dhe nënat shqiptare dhe konstatuan se kjo kinse qenka një nënçmim për to, gjë që e revoltoj masën e gjerë.Islamofobët kosovarë me padurim e pritën këtë skandal që të shfryn mllefin e tyre, duke e akuzuar hoxhën dhe prijësit tjerë fetar, e qe besa edhe vet fenë Islame, me tituj e terma që të bëjnë të mendosh se kjo nuk qenka luftë vetëm ndaj hoxhës por ndaj të gjithë komunitetit musliman.Nga ana tjetër, Dardan Islami, një prej satirëve ( që rrallë kush e dëgjon dhe e njeh ) i qon hoxhës “ selam “ nga një eveniment kulturor publik, të cilin e ndiqnin grupmosha të ndryshme që nga fëmijët e deri tek më të moshuarit, pasi ishte në transmetim direkt, dhe Dardan Islami e fyen hoxhën me një fjalë që besoj se çdo kush që e ka dëgjuar ka mbetur i shtangur dhe nuk u ka besuar veshëve të tij, ashtu siç u befasua nga kjo fjalë edhe vet prezantuesja e çmimeve, por asnjë replikë, asnjë reagim, asnjë koment, sigurisht janë arsyetuar se kjo është “ e drejta e shprehjes së lirë”, bile as këshilli organizues nuk u distancua nga fjala e tij por përkundrazi i duartrokitën.Por tani i drejtohem Ilir Dardanit dhe GGD-së a keni dëgjuar se në bibël përdoret fjala “ kurvë “ me të gjitha trajtat e saj mbi 130 herë si: “ kurvë, kurvëri, kurvëria, kurvërisë, kurvërinë, kurvërohen, kurvërim, kurvëruan, kurvërimit, etj.”Për të mos më akuzuar se po bëj shpifje ja disa versete nga bibla (e të tjerat gjeni vet se keni me bollëk):“Mos e ndot bijën tënde duke e bërë kurvë, që vendi të mos jepet pas kurvërisë dhe të mos mbushet me prapësi.” ( Levitiku 19:29 )“Nuk do të marrin për grua një kurvë “ ( Levitiku 21:7 )“Në rast se bija e një prifti humb nderin duke u bërë kurvë, ajo turpëron të atin: ajo do të digjet me zjarr.” ( Levitiku 21:9 )“Nuk do të marrë as grua të ve, as të ndarë nga burri, as grua faqenxirë, as kurvë; por do tëmarrë për grua një virgjëreshë nga populli i tij.” ( Levitiku 21:14 ) etj.GGD-ë pasi keni kaq shumë xhelozi për femrën shqiptare, biblën sigurisht që e lexojnë murgeshat, e femrat krishtere por edhe fëmijët krishterë, a keni guxim ti kërkoni Ipeshkvisë së Kosovës në mënyrë publike ta tërheqin këtë ekzemplar të biblës nga duart e popullit ( ashtu siç kërkuat nga Myftiu i Kosovës ta shkarkoj Hoxhën në fjalë ), sepse në të është përdorur një fjalor banal dhe blasfemues i cili e ulë vlerën e kësaj kategorie femrash “ apo lavireve “ në shoqëri dhe pas këtyre korrigjimeve të botojnë një bibël e cila nuk i përbuzë “ laviret “ dhe i bënë të ndjehen komod në shoqëri.Kjo sigurisht se nuk do të ndodh, sepse shihet se kush është në shënjestër, dhe se edhe po të kishit guxim, shefat që i keni “ mbi kry “ do t’ua hiqnin këtë kompetencë dhe t’ua limitonin akcesin në të, andaj kthjelluni.Autor: Rijad H. Imeri


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?! J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?!

prej Sun 9 Jun 2013 - 12:49
E dime qe feja Islame eshte feja e vertet dhe me e mira nga ter fete e tjera Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?! 721253 ,mos u lodhni shume per te deshmuar gjera qe i dime pothuajse te gjithe..

Te pakten ne bibel nuk behet kjo pa barazi gjinore ku femra quhet ****** sepse seshte e virgjer e nderkoh mashkulli ka te drejten nga ana fetare te martohet me mbi 4 gra e te jetoje me to brenda nje strehe!! Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?! 2585209286

Per bese qe se them une kete nuk e d lexoni kuranin per te mesuar kurvelleqet e mashkullit por ne kete rast si nje e drejte e tij!!

Sinqerisht nuk ja vlen te vazhdoj me tej pastaj se cfare tjeter mund te jene lidhur me shkrimet e kuranit dhe nga deshmi te tjera qe kur ua permendim sju vjen mire,,Por ju shikoni te njollosni njeren fe per te dale feja juaj me e mire sepse skeni argumentime te sillni rreth debatit ne fjale..


Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?!

prej Sun 9 Jun 2013 - 15:41
AnGeLiC shkruajti:E dime qe feja Islame eshte feja e vertet dhe me e mira nga ter fete e tjera Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?! 721253 ,mos u lodhni shume per te deshmuar gjera qe i dime pothuajse te gjithe..

Te pakten ne bibel nuk behet kjo pa barazi gjinore ku femra quhet ****** sepse seshte e virgjer e nderkoh mashkulli ka te drejten nga ana fetare te martohet me mbi 4 gra e te jetoje me to brenda nje strehe!! Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?! 2585209286

Per bese qe se them une kete nuk e d lexoni kuranin per te mesuar kurvelleqet e mashkullit por ne kete rast si nje e drejte e tij!!

Sinqerisht nuk ja vlen te vazhdoj me tej pastaj se cfare tjeter mund te jene lidhur me shkrimet e kuranit dhe nga deshmi te tjera qe kur ua permendim sju vjen mire,,Por ju shikoni te njollosni njeren fe per te dale feja juaj me e mire sepse skeni argumentime te sillni rreth debatit ne fjale..
E Sheh se je ka po flet vec ashtu sic ju vjen mire e nderuara Angelic.. nuk e solla ketu kete tem per ta ofenduar nji fe tjeter.. (POR JA QE KAQ KE PATUR MUNDESIN ME E KUPTU) Qellimi ishte ngase" !@#" ne asnji Shoqeri dhe asnje fe nuk perkrahet dhe nuk e ka vendin e atyre qe disa sot po dalin ne anen e atyre dhe i perkrahin...

-Jam me se i bindur qe aspak nuk e ke lexuar temen por vec ne baz te titullit ke komentur si zakonisht me paragjykimet e tuaja ndaj Islamit dhe Kur'anit dhe muslimanve ne pergjithsi...

Te flasish per Gabimet ne Kuran , Aspak nuk ke te drejt ngase nuk ke njohuri...ngase eshte vertetuar nga shum Shkenctar,dhe shuum intelektual, qe pai ekan lexuar kan mbet ta tekst dhe koment... mundesh te thuash cfar te duash me inate por Realiteti eshte krejtsisht tjeter..

respekte.


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?! J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?!

prej Sun 9 Jun 2013 - 16:19
Lexojeni e njehere kuranin se vertet e paskeni nevoje..Une nuk mohova kurr qe bibla nuk e perdor termin "ku**a" e perdorin te dyja librat si kurani edhe bibla per te shpjeguar gjestin si gjest nga nje sjellje ku***ie por nuk kane lidhje keto me temen ne fjale e debatin rreth hoxhes qe bejme!!

Nje kliriku,hoxhe,njeriu te fese thojeni si te doni ju ate nuk i shkon dhe nuk eshte e hijshme qe ne shtepine e zotit (kishe apo xhami) te perdor te till fjalor dhe kete duke akuzuar konkretisht femrat Shqiptare si rruspie dhe !@# e jo si nje lloj predikimi nga ana e tij per besimataret brenda xhamise pavaresisht gjinise.....Dini te beni diferencen apo vertet skuptoni qe ne kete rast ka ofenduar nenat e motrat tuaja bashkarisht!


Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?!

prej Sun 9 Jun 2013 - 17:21
AnGeLiC shkruajti:E dime qe feja Islame eshte feja e vertet dhe me e mira nga ter fete e tjera Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?! 721253 ,mos u lodhni shume per te deshmuar gjera qe i dime pothuajse te gjithe..

Te pakten ne bibel nuk behet kjo pa barazi gjinore ku femra quhet ****** sepse seshte e virgjer e nderkoh mashkulli ka te drejten nga ana fetare te martohet me mbi 4 gra e te jetoje me to brenda nje strehe!! Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?! 2585209286

Per bese qe se them une kete nuk e d lexoni kuranin per te mesuar kurvelleqet e mashkullit por ne kete rast si nje e drejte e tij!!

Sinqerisht nuk ja vlen te vazhdoj me tej pastaj se cfare tjeter mund te jene lidhur me shkrimet e kuranit dhe nga deshmi te tjera qe kur ua permendim sju vjen mire,,Por ju shikoni te njollosni njeren fe per te dale feja juaj me e mire


sepse skeni argumentime te sillni rreth debatit ne fjale..ti anna metvrtet ske drejt te folesh per kuranin sepse nuk e ke lexua fare dhe ti nuk ki deshir ta lexojsh por ti ke shum deshir ta mohojsh kuranin sepse ter kohen ti ja kushto fes islami si ta injorosh ta akuzosh per gjera negative si po ndodhin ne kombin ton por ja me fajin e fes islame me duket shum qesharake kur thua ti princo
lexoje kuranin


Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?!

prej Sun 9 Jun 2013 - 17:55
AnGeLiC shkruajti:Lexojeni e njehere kuranin se vertet e paskeni nevoje..Une nuk mohova kurr qe bibla nuk e perdor termin "ku**a" e perdorin te dyja librat si kurani edhe bibla per te shpjeguar gjestin si gjest nga nje sjellje ku***ie por nuk kane lidhje keto me temen ne fjale e debatin rreth hoxhes qe bejme!!

Nje kliriku,hoxhe,njeriu te fese thojeni si te doni ju ate nuk i shkon dhe nuk eshte e hijshme qe ne shtepine e zotit (kishe apo xhami) te perdor te till fjalor dhe kete duke akuzuar konkretisht femrat Shqiptare si rruspie dhe !@.Dini+te+beni+diferencen+apo+vertet+skuptoni+qe+ne+kete+rast+ka+ofenduar+nenat+e+motrat+tuaja]#+e+jo+si+nje+lloj+predikimi+nga+ana+e+tij+per+besimataret+brenda+xhamise+pavaresisht+gjinise....[color=red].Dini+te+beni+diferencen+apo+vertet+skuptoni+qe+ne+kete+rast+ka+ofenduar+nenat+e+motrat+tuaja e jo si nje lloj predikimi nga ana e tij per besimataret brenda xhamise pavaresisht gjinise.....Dini te beni diferencen apo vertet skuptoni qe ne kete rast ka ofenduar nenat e motrat tuaja bashkarisht!

Jo eke shuum gabim, nuk dal ne mbrojtje te hoxhes ,por te nji realiteti, qe nuk ndejehm i ofenduar, ngase jan te ofenduar ato qe nuk kan moral pra ne vecanti permendet femrat qe shkojn ne shtrat me ma shum se nji mashkull...

Ta kuptojmë drejtë ligjëratën e hoxhës së nderuar Irfan Salihut, e jo siç na obligojnë islamofobët ta kuptojmë!

Hoxha Irfan Salihu thotë se "sipas një statistike të bërë në Shqipëri (jo në Kosovë) 92% e femrave kanë deklaruar se kanë pasur “frajera” (të dashur)", e që është diçka shumë e shëmtuar për popullin Shqiptar, i cili ka gjuajt pushkë nëse dikush ia ka prek moralin.
Hoxha nuk thotë se 92% e femrave janë “rrospia” dhe “!@#” po thotë:
“Çdo femër e cila ka bë marrëdhënie intime pa kurorë, sipas dispozitave të Islamit quhet “kurvë”
Hoxha i quan ashtu, vetëm ato që kanë pas marrëdhëni e jo ato që kanë pas "frajera"
Kjo aspak nuk do të thotë se 92% i femrave që kanë pas të dashur kanë bërë marrëdhënie intime!
Mirëpo vetë Vlora Çitaku me gratë deputete i ofendojnë 92% e femrave shqiptare me amoralitet, duke thënë se 92% i femrave që kanë pas të dashur kanë bërë marrëdhënie intime!
Pra, hoxha i thotë ato fjalë vetëm atyre që kanë pas marrëdhënie intime.
Dhe këtë nuk e thotë vetëm hoxha, po e thotë edhe Kur’ani, Bibla, Teurati dhe çdo njeri i ndershëm që moralin e sheh si vlerë njerëzore.Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?! J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?!

prej Sun 9 Jun 2013 - 21:59
“Çdo femër e cila ka bë marrëdhënie intime pa kurorë, sipas dispozitave të Islamit quhet “kurvë”

Dhe behet pyetja e rradhes: Po ato femra te cilat jane abuzuar seksualisht me to,jane perdhunuar,ose jane dashuruar me nje person nje mashkull maskara te pa bese te cilit ajo i beson dhe e dashuron ate me gjithe qenien e saj,po keto femra jane lavira e keto duke qene se kane kryer marredhenie seksuale para martesore?!


Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?!

prej Sun 9 Jun 2013 - 22:21
nuk esht e vretet se gjdo femer si ka madhrronje intime pa kurore sipas dispozitave islam quhet ****** as pak sasht e vrtet por fjala esht per ato vajza si bajn marrdhonje intime me disa meshkujPrinco
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?!

prej Mon 10 Jun 2013 - 21:06
Kushtrimi4 shkruajti: nuk esht e vretet se gjdo femer si ka madhrronje intime pa kurore sipas dispozitave islam quhet ****** as pak sasht e vrtet por fjala esht per ato vajza si bajn marrdhonje intime me disa meshkuj
edhe pa kuror, pa mos u pajtuar Prinderit, dhe pa mos caktuar mehrin..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?! J5zhxd
Sponsored content

default Re: Mbi 130 herë fjala “ Kurvëri “ përdoret në Bibël, a keni forcë të reagoni GGD-ë?!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi