Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Turqia në prag të kaosit, Erdogan protestuesve: “Do ta paguani shtrenjtë”

prej Sun 9 Jun 2013 - 22:33
Turqia në prag të kaosit, Erdogan protestuesve: “Do ta paguani shtrenjtë” Erdogan-300x224Mesa duket situata kritike e shkaktar nga asgjëja pa e pritur, duket se nuk ka të sosur dhe mund të degjeneroj deri dhe në kaos!
Pak më parë, kryeministri i Turqisë Rexhep Tayp Erdogan, i sapo kthyer nga një udhëtim zyrtarë disa ditor në Afrikë, deklaroi për mediat në aeroportin e Ankarasë se “Kur filluam veshëm një qefinin tonë. Llogari mund të na kërkojë vetëm populli dhe jo disa grupe ekstremiste. Janë plaçkitës. Ata që djegin dhe shkatërrojnë pronën e tjetrit janë plaçkitës. Por do të paguajnë shtrenjtë të gjithë për këtë”.

Ndërkohë gjuha e Erdogan u ashpërsua edhe më tej duke thënë: “Bëjmë durim sa të mundemi, por edhe durimi ka kufijtë e tij! Jemi në momentin që ndodheshim më 27 prill 207”./alb-observer.com./


Turqia në prag të kaosit, Erdogan protestuesve: “Do ta paguani shtrenjtë” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi