Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Tërhiqet Erdogan, protestuesit ia arritën qëllimit të parë

prej Sat 15 Jun 2013 - 13:30
Tërhiqet Erdogan, protestuesit ia arritën qëllimit të parë ProtestaKryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan është tërhequr nga vendimi I tij për të për të ndërtuar një kompleks kompercial në njerin prej te pakteve ambjente te gjelberta te qytetit, në parkun “Gejzi”. Ky vendim u mor gjatë takimit që ai pati me një përfaqësi të tubuesve e cila ishte e përbërë nga artistë, aktorë dhe këngëtarë dhe tashmë do të jetë gjykata ajo që do të vendosë për ligjshmërinë e projektit.

Megjithatë protestuesit kanë edhe këresa të tjera të cilat janë politike pasi opozita e akuzon atë se po përpiqet të imponojë pikëpamjet e tij konservatore islamiste mbi turqit laikë. “Nuk mendoj se Qeveria ka arritur vertet ta kuptoje se problemi ketu eshte me i madh se parku “Gejzi”. njerezit tani kane te tjera kerkesa. Ata duan te drejtat themelore, sundimin e ligjit, implementimin e ligjit nderkombetar ne Turqi. Mendoj se levizjet e fundit te zyrtareve tane thjesht po tentojne qetesimin e situates, ndersa problemet e tjera injorohen”, thotë Tayfun Kahraman i grupit solidariteti i taksimit./alb-observer.com/


Tërhiqet Erdogan, protestuesit ia arritën qëllimit të parë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi