Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default “DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire

prej Sun 16 Jun 2013 - 12:22
“DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire 1016179_169776413192511_147043793_n
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: “DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire

prej Sun 16 Jun 2013 - 12:23
“DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire 5587_169071249929694_1288428561_n
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: “DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire

prej Sun 16 Jun 2013 - 13:35
Kjo nuk ka lidhje asgje me Politiken , por me foto qe beni nga foto shop , na e shpifet pzzz Njerz qe fundosin veten me sjellje jo Njerzore .
E gjithe Politika eshte 1 brum , dhe qe shumica e Njerzve jeni me maska vet perderisa shani Popullin e juj njeri hyn e shan Berishen tjetri shan Edin ..


Kjo tem kalon thjesht te albumi fotografig , sepse eshte thjesht nje karitaur.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire

prej Sun 16 Jun 2013 - 18:06
Nga: Alban Guri

Nje mendje e keqe djallezore, mbeshtet me para e pushtet, mbeturinat e jashteqitjes se Ballkanit, ketu ne mes te Tiranes. 
Poshte rri Vegjelia. Ne krye, me mekanizma djallezore, ka hipur jashteqitja e Vegjelise. 
Ne mes ose jashte loje, rri e gjithe pjesa normale e shoqerise sone sidhe pjesa e kualifikuar e saj.
“DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire 401809_164839417019544_951481528_n

Cfare eshte kjo force kaq e keqe, mizore, djallezore qe na punon prej dekadash kete rreng poshterues?!

“DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire 485552_163961653773987_1991281112_n


Ne ate qe etiketohet si kualicjoni i “djathte” ne keto zgjedhje, shohim se si eskremente politike e shoqerore, bashkohen ne nje mal me mbeturina njeqelizore qe vijne ere te qelbur. Te dala e te perdala nga nga anuset e padroneve te tyre, notojne mbi fekale dhe ushqehen me te tilla, duke shpresuar te shtyjne edhe 4 vjet te tjera ne te njejten gjendje qe as krimbi nuk e pranon.
Jashteqitjet e bashibozukeve te Ballkanit, te bashkuar ne nje emrtim politik qesharak, me emra te tmerrshem apo emertime lokaliste getosh si: Cuni Sheqeres, dashnorja Pashukut, goca Xhikes, nipi Sules, vllai Jarit, gruja Nikut, dashnori Titit, !@# lagjes, Dash shtremsi qe ia shkep grun shoferi, çuni jevges nga Fieri, çuni fatorinos, ajo qe bo shurren ne kom, pederasti lulishteve etj, etj pa fund (keto jane vetem disa nga etiketimet që kan për njëri-tjetrin kta ortakët e së “djathtës”), dalin lart e poshte neper Shqiperi, duke kerkuar vota sikur te ishte nje gosti lypsash ne nje cep te Myzeqesë, me raki dhe qofte.
Nje mal me plera, me mbeturina shoqerore e politike, qe kakarisin apo zukatin porsi grereza, te cilet as krimbat e kanaleve nuk i kane zili.
Po pse, kta jane shqiptaret?!-pyeta Arben Xhaferrin ne nje takim ne qershor te 2009-es, ne Tirane.
Jo!-me tha, -Kta nuk jane shqiptaret, por jane jashteqitjet me te felliqura te xhelateve tane ne Beograd e Athine. Vetem ne keto zgjedhje ne Tirane, Beogradi ka hedhur rreth 150 milion euro, per te rizgjedhur ne krye te puneve, te njejtat fekale qe ka promovuar gjithe keto vite .
Joooooooooo!!!- i thashe, me duken shum para per keto zgjebe!

Eeeeeeeeeeee, -ma ktheu menjehere ai, – nuk jane pak jo, se duke rizgjedhur keta, serbet dhe greket tentojne te poshterojne dhe te kontrollojne gjith Shqiptarine, si ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni e Mal te Zi. Ne te njeten kohe japin edhe imazhin e gabuar, te shemtuar e te turpshem per shqiptaret, po nepermjet ketyre kavjeve, sikur shqiptaret te ishin funderrinat e funderrinave te botes. Pra tentojne jo vetem te na shkaterrojne brenda vendit, ekonomine dhe ekuilibrat shoqeore, por edhe te na heqin reputacjonin ne nivel nderkombetar.

Ne fakt, aty e kuptova, se me kete mekanizem, fqinjet dhe dashakeqasist tane, kane nje mundesi per t`i thene botes se madhe, me menyre te terthorte, se: “Ja, keta jane shqiptaret.Ndyresira, injorante, intrigante, vrases, njerez te vegjel, plangprishes, krimba…”. Aty kuptova qarte se keta jane kukullat e tyre, te fqinjve tane dashakeqas e intrigante, me te cilat po te duan, bejne edhe filma ***** me metrazh te gjate.
Nuk them se kta qe jane majtas jane me te mire, por nuk me duken ne kete pike te hallit. Te pakten nuk kam informacjon aq te detajuar per keta, sepse i ka rifreskuar paksa rradhet ky “shoku i ngushte i Qamushit”.

Di vetem qe “djathtas” shof nji mal me plera te ndyta fort, qe vijne ere ashtu, prej vetes, prej kodit gjenetik qe kane, por po prej tyre me vjen edhe era e poshter kuterbuese e vdekjes se tyre, publike dhe fizike…
E ‘Djathta” eeeej…! Sa rond qe ka degradu ky ven…!

Kte lojë te poshter deshi dhe boni Ramiz Alia, antishqiptari me i rrezikshem i 50 vjeteve te fundit, ne sherbim te te gjitha agjenturave antishqiptare. Kta kopila te shemtuar i zgjodhi ai, madje u dha edhe pardesyte bezhe dhe gri qe te dilnin ne shesh ne dhjetorin e vitit 1990-te. Kjo ishte simbolika e pederasteve qe u shiten ku t`iu dilte kafshata! Sepse ne fakt, aksjonin e tyre prej vemjesh reale, e treguan ne 1992-shin sapo morrën karriget e pushtetit… dhe vazhduan vallen e tyre të pacënuar, ashtu siç duket para nesh deri më sot!!!


“DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: “DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire

prej Sun 16 Jun 2013 - 18:08
"“DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire"
me 
"Berisha sh.p.k."


U bashkuan dhe tema zhvendoset tek opinionet!


“DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: “DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi