Shko poshtë
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Islami Feja E Vërtetë

prej Sun 16 Jun 2013 - 12:53
Message reputation : 0% (1 vote)
''Janë afro 45 shtete muslimane, asnjëra nga ato në 200 vitet e fundit nuk ka sulmuar një shtet perëndimor. Gjithmonë kemi qenë ne ata të cilët kemi sulmuar ushtarakisht. Në kryqëzatat e përgjakshme, gjatë kolonizmit, në luftën e parë dhe dytë botërore, kemi marrë pjesë në shkatërrimin masiv nën komunizmin kinez dhe atë sovjetik, në holokaust po ashtu. Pra në gjitha këto ngjarje Muslimanët NUK kanë marr pjesë por NE. Dhe kur e lexoj se në Gjermani 83% e njerzëve i quajnë Muslimanët fanatik atëherë shihet qartë se bota perëndimore nuk ka aspak njohuri mbi botën islame dhe muslimanët. Kur është puna tek fanatikët ata janë në Perëndim dhe në parlamentet perëndimore. Unë personalisht askund nuk kam gjetur dashuri dhe mikëpritje më të mirë sesa në botën islame''.
[Jürgen Todenhöfer - ish-politikan dhe jurist gjerman].


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Islami Feja E Vërtetë

prej Sun 23 Jun 2013 - 16:10
Message reputation : 0% (1 vote)
Ky pra eshte realiteti


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Islami Feja E Vërtetë

prej Sun 23 Jun 2013 - 16:59
Message reputation : 100% (1 vote)
Ky sulmi i fundit ne Britani nga kush u be mo Dasa?


Islami Feja E Vërtetë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Islami Feja E Vërtetë

prej Sun 23 Jun 2013 - 20:11
Message reputation : 0% (1 vote)
AnGeLiC shkruajti:Ky sulmi i fundit ne Britani nga kush u be mo Dasa?
hahaha hahahaha hahahhahahaha nga shtetet islame u ba hahaha hahaha hahahaha hahaha e sa pak lexoni e sa pak logjikoni e mendoni


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Islami Feja E Vërtetë

prej Sun 23 Jun 2013 - 20:34
Keshtu si e tregoni vetem feja me qesharake mund te quhet ky islami...

Nuk eshte Krishterimi a?...

Sa te kote...


Islami Feja E Vërtetë 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Islami Feja E Vërtetë

prej Sun 23 Jun 2013 - 21:47
Abdulgafuri shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:Ky sulmi i fundit ne Britani nga kush u be mo Dasa?
hahaha hahahaha hahahhahahaha nga shtetet islame u ba hahaha hahaha hahahaha hahaha e sa pak lexoni e sa pak logjikoni e mendoni

Hihihi kujt ja thua se vete i postoj ato lajme perdite...Do te sjell biografine e Afrikaneve ne fjale edhe pse e dini shume mire c'fare ishin ata!!

Nje shembull ishte ky i fresket fare se ka shembuj te tjere plot por ahaha eshte e kote te lodh gishtat me ju,per bese do ju ve nje melodi muzikore ne rastin se poston dikush per fene Islame tju lajmeroj se me duket keni humb gjumin duke ndejt e pergjuar ketu ore e min kur postojne ndonje teme per fene atehere cak online menjehere...Rrezik ke harru qe ekziston o njeri dhe te duket vetja ne parajse me 74 virgjereshat perreth te te bejne freski ... grrrr


Islami Feja E Vërtetë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Islami Feja E Vërtetë

prej Mon 24 Jun 2013 - 12:51
Message reputation : 0% (1 vote)
AnGeLiC shkruajti:Ky sulmi i fundit ne Britani nga kush u be mo Dasa?
Nuk kam njohuri,nese mundesh me informo cili shtet islam e ka sulmu


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Islami Feja E Vërtetë

prej Sun 23 Mar 2014 - 19:32
Islami Feja E Vërtetë Rrmw0k


Islami Feja E Vërtetë 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Islami Feja E Vërtetë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi