Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

prej Sun 16 Jun 2013 - 19:41
Dhjeta mijëra mbështetës të qeverisë turke pritet të bëjnë paradë të dielën në Stamboll, vetëm pak orë pasi policia pastroi parkun e qytetit nga kundërshtarët e kryeministrit Recep Tayyip Erdogan.
Policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe topa uji të shtunën vonë, për të rikthyer kontrollin në parkun Gezi që ishte, simbolikisht, zemra e protestave gjithëpopullore anti-qeveritare për ditë të tëra.
Sheshi Taksim të dielën në mëngjes, sipas pamjeve nga televizionet ndërkombëtare, ishte i zbrazur dhe nuk vërehej ndonjë lëvizje e madhe e njerëzve.
Protesta e sotme ishte paralajmëruar nga vet kryeministri turk gjatë fjalimit të tij para mijëra simpatizantëve në Ankara, prej nga edhe kishte dhënë urdhërin për largimin e demonstruesve në sheshi Taksim.
Dy orë pas fjalimit të kryeministrit, policia ka ndërhyrë në Stamboll.
Grupi i Solidaritetit Taksim, që nga protestuesit është llogaritur si autoritet përfaqësues karshi organeve shtetërore, ka dënuar operacionin policor duke e quajtur ndërhyrjen si “sulm brutal”, që sipas tyre ka lënë qindra të lënduar.
Guvernatori i Stambolli Hyseyin Avni Mutlu ndërkaq ka thënë se 29 persona janë lënduar në përplasjet e së shtunës, por asnjë prej tyre seriozisht.
Edhe pas largimit nga parku Gezi i Stambollit, protestuesit kanë porositur se do të vazhdojnë fushatën e tyre kundër kryeministrit Recep Tayyip Erdogan.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

prej Sun 16 Jun 2013 - 19:48
Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit 1002236_556525384409774_19192617_n

Shum pak ka patur ...kjo eshte fotoja e sodtit ne Stamboll


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit J5zhxd
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

prej Sun 16 Jun 2013 - 19:49
Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit 1011754_10151518453928577_303007906_n


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit J5zhxd
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

prej Sun 16 Jun 2013 - 19:52
Ja ketu mundeni ta shikoni perkrahjen e djeshme ne Qitetin e Ankaras..

http://www.albtime.com/public/top-news/747/erdogan-iu-drejtua-tubimit-respect-for-the-national-will-ne-ankara-foto-galeri


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

prej Sun 16 Jun 2013 - 21:04
Erdogan i gatshëm për gjithçka, kërkon përforcime policore nga e gjithë Turqia!
Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit Policia-300x155
I gatshëm për një sulm frontal kundër protestuesve të parkut Geza dhe Sheshit Taksim po përgatit kryeministrin turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili ka kërkuar përforcime nga i gjithë vendi.
Në mënyrë të veçantë, rreth 1,000 oficerë dhe policë të ndërhyrjes së shpejtë, kundër trazirave kanë mbërritur në aeroportin Ataturk nga zona sa më larg Stambollit, të tilla si provincat juglindore të Dijarbakir dhe Sirnak, siç është raportuar nga mediat turke.
Duhet theksuar se ditën e dielë në mëngjes, buldozerët kanë hequr barrikadat e protestuesive që kishin ndërtuar rreth Sheshit Taksim, ndërsa punonjësit e bashkisë kanë mbjellë lule në shtretër dhe hapësirat e Geza, nën syrin vigjilent të policisë.

Situata në Turqi është gati të degjeneroj në një situatë të pakontrolluar me pasoja katastrofike për Turqinë./alb-observer.com/

Tema zhvendoset tek Rajoni


Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

prej Sun 16 Jun 2013 - 21:09
Mesazhi i Erdoganit ne fund te tubimit ne
Stamboll
Para 1 milionë e 300 mijë njerëzve keto çaste
përfyndoi tubimi i Erdoganit në Stamboll.
Edhe pse një tubim intern, ai nuk harroi t'i
dërgojë selame SARAJEVËS, ZENICËS,
PRIZRENIT, PRISHTINËS, SHKUPIT,
GOSTIVARIT, ISLAMABADIT, JERUSALIMIT,
KUALA LUMPURIT, MEKKES DHE MEDINES!!!
1 orë më parë


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit J5zhxd
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

prej Sun 16 Jun 2013 - 21:11
erdogan  esht   ni  lider  shum   kontstrutike


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

prej Sun 16 Jun 2013 - 21:23
AnGeLiC shkruajti:Erdogan i gatshëm për gjithçka, kërkon përforcime policore nga e gjithë Turqia!
Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit Policia-300x155
I gatshëm për një sulm frontal kundër protestuesve të parkut Geza dhe Sheshit Taksim po përgatit kryeministrin turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili ka kërkuar përforcime nga i gjithë vendi.
Në mënyrë të veçantë, rreth 1,000 oficerë dhe policë të ndërhyrjes së shpejtë, kundër trazirave kanë mbërritur në aeroportin Ataturk nga zona sa më larg Stambollit, të tilla si provincat juglindore të Dijarbakir dhe Sirnak, siç është raportuar nga mediat turke.
Duhet theksuar se ditën e dielë në mëngjes, buldozerët kanë hequr barrikadat e protestuesive që kishin ndërtuar rreth Sheshit Taksim, ndërsa punonjësit e bashkisë kanë mbjellë lule në shtretër dhe hapësirat e Geza, nën syrin vigjilent të policisë.

Situata në Turqi është gati të degjeneroj në një situatë të pakontrolluar me pasoja katastrofike për Turqinë./alb-observer.com/

Tema zhvendoset tek Rajoni

Erdogan: Mediat e huaja publikojnë informata jo të sakta

Mediat e huaja publikojnë informata jo të sakta për ngjarjet në Turqi, deklaroi kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan, në tubimin e sotëm të Partisë për drejtësi dhe zhvillim, që u mbajt në Stamboll.

“Nëse mediat e duan fotografinë e Turqisë, kjo është fotografia e Turqisë. Mediat e huaj përpiqen ta fshehin këtë. Disa ditë japin informata jo të sakta. Atë që ju e paraqitni, nuk është populli, tha Erdogani, duke treguar në drejtim të pjesëmarrësve të tubimit.

Ai shtoi se momentalisht rasti i Parkut Gezi është në gjyq dhe nëse vendimi gjyqësore është në dobi të tij atëherë ata do të zhvillojnë referendum.

“Ky park nuk i takon vetëm një grupi njerëzish, por të gjithë qytetarëve të Stambollit”, tha kryeminisri turk.

Erdogani tha se “Turqia nuk është vend ku mund të zhvillohen operacione nëpërmjet rrjeteve sociale dhe të cilin mund ta sanksionojnë disa parlamente”. /Portalb

http://www.portalb.mk/CategoryContent/RenderSingleContent/19-Bota/21401-Erdogan-Mediat-e-huaja-publikojne-informata-jo-te-sakta


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit J5zhxd
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

prej Sun 16 Jun 2013 - 21:30
amerika   deshiroj  perplas  popull   mes   vet ne  turqi  por   kjo   nuk de  ndodhim


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

prej Sun 16 Jun 2013 - 21:32
Message reputation : 100% (1 vote)
Legjenda shkruajti:amerika   deshiroj  perplas  popull   mes   vet ne  turqi  por   kjo   nuk de  ndodhim

Jo Jo legjenda Amerika eshte aleati dhe miku ma i ngusht i Turqis ..keto probleme deshiron Evropa..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit J5zhxd
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

prej Sun 16 Jun 2013 - 21:37
VLLA   PRINCO   EDHE   NEVE   SI  POPULL  SHQIPTAR    NE  KONFERESE E  LONDES   NA  NDAU   NE  PESE  SHTET


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

prej Sun 16 Jun 2013 - 21:41
Nder te tjera sot ne Stamboll para gjith kesaj mase qe mediat kan tha se mbj 1 miljon Erduan ju drejtua edhe Evropes me kete mesazh..

ERDOGANI EVROPËS: OJ EVROPË, Bëru e ndershme; Ne në këtë rrugë po ecim drejt dhe para jush qëndrojmë sikur elifi (ا) kurse para Allahut sikurse wawi (و). kjo qeveri nuk është sikurse qeveritë e mëhershme që t'i udhezoni ku të doni ju. Ne veten do ta udhëheqim dhe për veten do të vendosim. Ja, përparimin tonë nuk mund ta përballoni!
Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit 1011182_10152935941360444_1346148216_n


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit J5zhxd
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

prej Sun 16 Jun 2013 - 21:48
HALLAL   TE  KOFT  ERDOGAN  KRENOHEM  POPULL   SHQIPTAR   ME  TY


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Sponsored content

default Re: Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi