Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default New York, shqiptarët miting kundër Berishës

prej Sun 16 Jun 2013 - 21:35
organizator i eventit ishte grupi “Shqiptarët për një Shqipëri Demokratike”, i cili i është përkushtuar luftës për liri politike, sundimin e ligjit dhe që, jo në pak raste, ka përcjellë shqetësimin e thellë mbi gjendjen në vendin tonë.
Tubimin e çeli një prej anëtarëve të tij, Leida Kapllani. “Mirësevini në këtë tubim”, përshëndeti ajo.
Në podium u ngjitën edhe Astrit Sula, gjithashtu pjesëtar i ADA-s, i cili ka punuar në Gërdec, skenë e shpërthimit tragjik, që mori 26 jetë njerëzish. Tjetri ishte Astrit Hysaj, themelues i grupit dhe një aktivist i njohur shqiptaro-amerikan.
“Për 8 vjet në pushtet, ky njeri e ka kthyer shtetin në pronë të tijën private. Ky njeri ka marrë shumë jetë njerëzisht dhe është bërë si Xhebrail Emini për shqiptarët. Ky njeri ka marrë jetë në 21 janar, ka marrë jetë në Gërdec dhe akoma nuk ka drejtësi. Unë në Gërdec kam punuar vet dhe e kam parë si kanë qenë kushtet. Por, përveç Gërdecit ata mashtruan edhe qeverinë amerikane”, tha Astrit Sula, anëtar ADA.
“Shumë njerëz e kanë të qartë se sot diskutohet fati i kombit shqiptar dhe jo fati i një qeverie të korruptuar. Presim me urgjencë që, pas një jave, të zhduket një herë e përgjithmonë diktatori më i urryer pas Enver Hoxhës, Sali Berisha”, tha Astrit Hysaj, themelues ADA.(tch)

orainfo.com/f


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi