Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Dalin në dritë pamjet e arrestimit të Berishës, Bushati: “Që prej asaj që dite Berisha u bë më i but

prej Mon 17 Jun 2013 - 13:29
Andi Bushati, drejtues i Zonë e Ndaluar në Vizion Plus ka rrëfyer në një intervistë mediatike historinë e zhdukjes dhe rigjetjes së  filmimeve te arrestimit te Sali Berishes ne 29 Nentor 2000. Pamjet transmetohen sot ne mbremje ne oren 22.00 ne Vizion Plus si pjese e një dokumentari për karrierrën politike gjysëmshekullore të Sali Berishës, që nga dita që hyri në politikë në vitin 1968 e deri më sot. Bushati thotë se janë pamje të nje kamere gati amatore policie që tregojnë sesi Berisha ndalohet në rrugë, i nxirren forcërisht kryeshoqëruesi dhe shoferi nga makina, dhe vendin e tyre e zënë njerëz të armatosur me maska.

Më tej Bushati se ky është një moment tejet sinjifikativ: “Të mos harrojmë, Berisha vetë është njeri që ka zgjedhur gjithnjë rrugën e forcës. Dërgoi ushtrinë në ‘97 për mbytur protestat në jug të vendit. Mori kryeministrinë dhe TVSH-në me armë në shtator të 1998. Eshtë e njohur batuta e tij e asaj kohe: e marr Tiranën me demokratët e Lacit dhe Mamurrasit. Edhe pas këtyre organizoi revoltë në Tropojë. Por pas arrestimit Berisha u bë më i butë dhe më paqësor”./alb-observer.com/


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Dalin në dritë pamjet e arrestimit të Berishës, Bushati: “Që prej asaj që dite Berisha u bë më i but

prej Mon 17 Jun 2013 - 15:35
maskarai krimineli i SHqitareve sali berisha 
 si Kdafi do perfundosh mbas 23 qershorit
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Dalin në dritë pamjet e arrestimit të Berishës, Bushati: “Që prej asaj që dite Berisha u bë më i but

prej Mon 17 Jun 2013 - 15:43
Te lumte goja... i shkatrroi shqipetaret krimineli.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Dalin në dritë pamjet e arrestimit të Berishës, Bushati: “Që prej asaj që dite Berisha u bë më i but

prej Thu 20 Jun 2013 - 22:52
Pse nuk e vrasin?!


Dalin në dritë pamjet e arrestimit të Berishës, Bushati: “Që prej asaj që dite Berisha u bë më i but 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Dalin në dritë pamjet e arrestimit të Berishës, Bushati: “Që prej asaj që dite Berisha u bë më i but

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi