Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Tahiri: Serbia po e njeh pavarësinë e Kosovës

prej Mon 17 Jun 2013 - 13:53
Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri ka deklaruar për Telegrafin se me shkëmbimin e sotëm diplomatik në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, kjo e fundit ka bërë një hap drejt njohjes së pavarësisë së Kosovës.
Ajo ka shtuar se ambasadori i Kosovës në Beograd, Lulzim Peci do t’i gëzoj të gjitha privilegjet dhe imunitetet që parashihen me konventën e Vjenës dhe sipas saj, është fakt i pamohueshëm se Peci është përfaqësues i Republikës së Kosovës në Serbi.
“Ky shkëmbim i përfaqësuesve në mes Prishtinës dhe Beogradit është hap i rëndësishëm për paqen dhe stabilitetin në rajon”, tha Tahiri.
Ndryshe, sot po zhvillohet raundi i katërt i takimeve për zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë. Në agjendën e bisedimeve në këtë raund janë: energjia, telekomi, drejtësia, siguria, çështjet e krijimit të asociacionit si dhe bisedimet me OSBE-në për çështjet e zgjedhjeve lokale.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Tahiri: Serbia po e njeh pavarësinë e Kosovës

prej Mon 17 Jun 2013 - 17:02
hehe,prej se ka thene Edita,do te duhej te na njihte 50 here Serbia
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Tahiri: Serbia po e njeh pavarësinë e Kosovës

prej Mon 17 Jun 2013 - 17:10
KESHTU  QDO   ZYRTAR   I  KOSOVES  LANDRON    VETE


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Sponsored content

default Re: Tahiri: Serbia po e njeh pavarësinë e Kosovës

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi