Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Me shume me lene vetem aq me teper shnderris.

prej Sat 22 Jun 2013 - 13:11
Me shume me lene vetem aq me teper shnderris. Thumb_250x150
Dihet se nuk është e rastësishme që japonezët kanë raportin më të lartë të jetëgjatësisë, pasi kanë nivelin më të ulët të mbipeshës në gjithë botën!

Sekreti i të ushqyerit citon alb-observer.com, ndodhet në metodën e quajtur “Hara hachi bu”, e cila do të thotë të hash deri sa të ndjehesh 80% i ngopur.

Sipas studimeve të shumta, në atë moment –kur ndjehemi 80% të ngopur-, stomaku ynë është 100% i mbushur, edhe pse truri ynë nuk e ka kuptuar ende.

Pikët (tips)e metodës:

- Mundohuni të përtypni ushqimin tuaj deri në 20 herë para se ta gëlltisni.

- Të hani qetë, ngadalë dhe me kujdes, me qëllim që lehtësoni trurin tuaj të kuptoj se kur stomaku është plotë./alb-observer.com/


Me shume me lene vetem aq me teper shnderris. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi