Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Largohet Sali Berisha, Kryetar Lulëzim Basha ?

prej Tue 25 Jun 2013 - 23:17
Largohet Sali Berisha, Kryetar Lulëzim Basha ? Thumb_250x150Debakli që pësojë Partia Demokratike e Sali Berishës në zgjedhjet e së dielës ka nxitur aludimin e disa mediave që kryetar i PD-së, Sali Berisha mund të jap së shpejti dorëheqje.

Shkak është bërë një takim i kryeministrit Berisha, i cili ende nuk ka bërë një dalje publike që nga e diela, që ai e ka bërë në zyrën e presidentit Nishani ku përveç tij në këtë takim ka marrë pjesë edhe kryetari aktual i Tiranës, Lulëzim Basha.

Nuk dihet se cili ka qenë arsyeja e kësaj vizite, por ajo që i shton akoma më shumë dyshim kësaj ngjarjeje është vizita që i ka bërë kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha zyrës se Presidentit Nishani.

Mirëpo, Basha ka thënë se ishte atje për të pirë një kafe.

Megjithatë prania e këtij të fundit është disi e veçantë, pasi Kushtetuta nuk parashikon asnjë lidhje mes presidentit dhe kryetarit të Bashkisë për një situatë zgjedhore.

Së fundmi kanë qarkulluar zëra edhe për një mbledhje të mundshme të kryesisë së Partisë Demokratike, kurse e Top Channel pranë selisë blu raporton se gjasat që mbledhja të mbahet në orët e afërta janë të pakta për shkak se anëtarët e kryesisë janë të shpërndarë në rrethe.

Mbledhja mund të mbahet në orët e vona të natës, por edhe për këtë ka pak shanse. E sigurt është vetëm se kryeministri Berisha po pret mbylljen përfundimtare të numërimit dhe rezultatet zyrtare. Askush nuk beson për një ndryshim rezultati apo për ndonjë afrim të numrit të mandateve, por duhet pritur.

Nga informacionet e fundit mësohet se në selinë e PD mbizotëron heshtja dhe zonja Majlinda Bregu, që deri dje ka kontaktuar me gazetarët, të martën i ka shmangur ata./Burimi: gazetashqip.eu/


Largohet Sali Berisha, Kryetar Lulëzim Basha ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Largohet Sali Berisha, Kryetar Lulëzim Basha ?

prej Wed 26 Jun 2013 - 0:53
duhen denuar qe te dy 
 si dy kriminele ordinere
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Largohet Sali Berisha, Kryetar Lulëzim Basha ?

prej Wed 26 Jun 2013 - 11:49
Berisha dorëhiqet, ja “beson” PD-në Lulëzim Bashës
Largohet Sali Berisha, Kryetar Lulëzim Basha ? Thumb_250x150
Akoma nuk kemi një konfirmim zyrtarë të këtij lajmi por “zhurma” ka filluar.

Mediat rajonale kryesishta ato kosovare dhe maqedonase kanë shkruar në shtypin e tyre se sot Kryeministri Berisha do të dorëhiqet dhe detyrën e kreut të PD-së do tja lej kreut të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Bashës.

Një thashethem i tillë ka vijuar qarkullimin ditë më parë në mediat e shkruara, kur parashikohej mundësia e humbjes së PD-së në këto zgjedhje./alb-observer.com/


Largohet Sali Berisha, Kryetar Lulëzim Basha ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Largohet Sali Berisha, Kryetar Lulëzim Basha ?

prej Wed 26 Jun 2013 - 12:10
Ne se vertet kete eban Sali Berisha pra lergohet vullnetarisht ka tregu mencuri .. duhet me jua lan te rinjve ma Politiken..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Largohet Sali Berisha, Kryetar Lulëzim Basha ? J5zhxd
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

default Re: Largohet Sali Berisha, Kryetar Lulëzim Basha ?

prej Wed 26 Jun 2013 - 14:39
Une degjova se edhe mund te shkrihet fare PD-ja si parti...ishalla Very Happy
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

default Re: Largohet Sali Berisha, Kryetar Lulëzim Basha ?

prej Wed 26 Jun 2013 - 14:40
Tironci shkruajti:duhen denuar qe te dy 
 si dy kriminele ordinere

Ti dhe Kreshnik Spahiu nje mendje paskit haha
Sponsored content

default Re: Largohet Sali Berisha, Kryetar Lulëzim Basha ?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi