Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Rama “gol” Berishës, i kthen restot e vitit 2009, PDIU e gatshme t’i bashkohet të majtës!

prej Wed 26 Jun 2013 - 15:23
Rama “gol” Berishës, i kthen restot e vitit 2009, PDIU e gatshme t’i bashkohet të majtës! Thumb_250x150Sipas informacioneve të fundit nga spektri politik, ku ndodhitë pasojnë njëra-tjetrën sipas gjasave, PDIU do ti bashkohet koalicionit të majtë!

Sipas të dhënave paraprake, mësohet se kreu i kësaj partie ndodhet aktualisht në negocime me PS-në, për t’ju bashkuar të majtës në parlamentin e ardhshëm, që sipas gjasave pritet të ndodh.

Këtë e ka konfirmuar në një intervistë për gazetën “Shekulli”, një nga drejtuesit e kësaj partie, Dashamir Tahiri, i cili është edhe i pari deputet i kësaj partie i zgjedhur direkt që në zgjedhjet e 2009- s, lë të hapur mundësinë për një bashkëpunim me qeverinë e ardhshme të majtë./alb-observer.com/

Kështu nëse kjo ndodhë atëherë, Edi Rama i bënë edhe një gol tjetër Sali Berishës, duke i kthyer restot e zgjedhjeve të viti 2009, kur aso kohe ishte lideri i LSI-së, Ilir Meta ai i cili kishte braktisur të majtën dhe iu bashkua të djathtës dhe bashkëqeverisi Shqipërinë me Sali Berishën duke marrë tre ministri kyçe dhe postin e nënkryeministrit të vendit.


Rama “gol” Berishës, i kthen restot e vitit 2009, PDIU e gatshme t’i bashkohet të majtës! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi