Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kryeministrit grek i bie të fikët në foltore, situatë shumë e vështirë dërgohet urgjentisht në spita

prej Fri 28 Jun 2013 - 23:54
Pak më parë kryeministrit grek, Andonis Samaras i ka rënë të fikët në foltoren e mbledhjes së përgjithshme të partisë!

Kryeministri grek sapo filloi të fliste, papritur u ndje i pamundur, për pasoj u tërhoq nga foltorja dhe pak metra më tej, ai u rrënua. U desh të transferohej urgjentisht për në spital. Ndërkohë duhet theksuar se situata politike në vend ka arritur në kulm, pasi bashkëpunimi dhe futja në qeverinë e re Samara të disa ministrave nga partia e PASOK-ut e udhëhequr nga Vangjeklis Venizelos, i cili konsiderohet si një “killer politik” po del jashtë kontrollit. Gjithashtu partia e Demokracisë së Re, e udhëhequr nga Samaras, ndodhet në prag të shkatërrimit për pasoj se nuk u përfshinë në kabinetin e ri të qeverisë figura të mëdha të kësaj partie, por Samaras preferoi të vendos ministra të ardhur nga PASOK-u, gjë kjo e cila nuk i pëlqeu shumicës së Demokracisë së Re!/alb-observer.com/


Për më shumë në videon në vijim:


Kryeministrit grek i bie të fikët në foltore, situatë shumë e vështirë dërgohet urgjentisht në spita Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi