Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Disa arsye pse “nuk” duhet të hani mish të kuq

prej Mon 1 Jul 2013 - 16:26
Disa arsye pse “nuk” duhet të hani mish të kuq Thumb_250x150
Jo të pakta janë vaktet kur ne kosumojmë mishin e kuq.

Madje ka familje shqiptare të cilat e kosumojnë mishin e kuq pothuajse çdo ditë.

Ky ushqim i shijshëm nuk duhet të përdoret shumë pasi mund të shkaktoj komplikacione në trupin tonë.

Është ky rezultati i dalë nga një studim i Cleveland Clinic Foundation dhe i publikuar në revistën Nature Medicine.

Edhe pse kjo substancë përdoret shumë nga sportistët, studiuesit kanë zbuluar se në një numër të madh rasteve kjo çonte në vdekjen e njerëzve prej kancerit dhe sëmundjeve kardiovaskulare.

Ndër të tjera studiuesit panë te personat që tregonin nivele të larta në gjak të Lcarnitina se nga molekulat toksike të pranishme në organizëm mund të prekeshin lehtësisht nga sëmundje në aparatin kardiovaskular.
U zbulua se prania e caritinës rrit praninë e mikrobeve në organizëm dhe shton sëmundjet e rrezikshme dhe në disa raste vdekjeprurëse./alb-observer.com/


Disa arsye pse “nuk” duhet të hani mish të kuq Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi