Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Eurostat: Rritje e re papunësisë në Eurozonë dhe Greqi

prej Tue 2 Jul 2013 - 13:37
Eurostat: Rritje e re papunësisë në Eurozonë dhe Greqi 49170_2Shërbimi statistikor i Bashkimit Europian, Eurostat bën të ditur se niveli mesatar i papunësisë në eurozonë ka arritur 12,1% në muajin maj, duke shënuar një rritje të vogël në raport me prillin, ndërsa në tërësinë e BE-së ky nivel mbeti i pandryshuar, në 10,9%.

Niveli mesatar europian i papunësisë në muajin maj ishte 12% tek meshkujt, 12,2% te femrat dhe 23,8% te të rinjtë e moshës nën 25 vjeç.

Ndërkaq Greqia shënon 26,8% të papunë të popullsisë aktive, po sipas këtyre të dhënave.

Në Greqi, papunësia tek meshkujt ishte 24,1%, te femrat 30,4% dhe tek të rinjtë nën 25 vjeç, 59,2%.
Anila Jole


Eurostat: Rritje e re papunësisë në Eurozonë dhe Greqi Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi