Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Fundi i botës? Nuk ishte në 2012-n, por do të jetë pas...

prej Wed 3 Jul 2013 - 22:28
Me siguri s'do të jetoni dot aq gjatë sa të keni mundësi të verifikoni nëse koordinatat e reja të Apokalipsit do jenë ekzakte..
Fundi i botës? Nuk ishte në 2012-n, por do të jetë pas... E4a5d8b7-24d1-4295-824c-86f4f1d08ae9---0-
Jack O'Malley James
Kush i "shpëtoi" fundit të botës, që ishte parashikuar nga fisi Maya në vitin 2012, me siguri nuk do të jetojë aq gjatë sa të ketë mundësi të verifikojë nëse koordinatat e reja të Apokalipsit do të rezultojnë ekzakte.
Toka, sipas një studimi të ri, do të mbetet e shkretë pas dy miliard vitesh. Saktësisht në 2000002013-n. Fenomeni që do të dekretojë zhdukjen e çdo forme jete, të zëvendësuar nga mikrobet, do të jetë mungesa e anidridit karbonik, të shkaktuar nga ngrohja e madhe diellore.
Fundi i botës? Nuk ishte në 2012-n, por do të jetë pas... 780488a7-c74f-48cb-a6fb-7018172b3085---0-Ylli prodhon gjithmonë e më shumë nxehtësi, sa më tepër vjetërsohet. Kështu, uji do të avullojë në ritme më të përmbajtura dhe reaksionet kimike të prodhuara do të reduktojnë andridin karbonik. Shkencëtarët mendojnë se më pak se 1 miliardë vitesh nuk do të ketë më aq sa është e mjaftueshme për të lejuar mbijetesën e bimëve. Si rrjedhojë do të zhduken edhe kafshët barngrënëse dhe ato mishngrënëse. Pasi të kalojnë një miliardë vite të tjerë, edhe oqeanet do të thahen. "Në një të ardhme të largët, kushtet e jetës në Tokë do të jenë ekstreme", ka deklaruar astrobiologu Jack O'Malley James i Universitetit të St.Andrews në Skoci.ikub.al


Fundi i botës? Nuk ishte në 2012-n, por do të jetë pas... Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Fundi i botës? Nuk ishte në 2012-n, por do të jetë pas...

prej Wed 21 Aug 2013 - 8:15
Une them kur te hypi e jema e Zeqos ne maje te thanes atehere do e gjejne keta Nostradamet se kur eshte fundi i botes. Very Happy
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi