Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO

prej Fri 5 Jul 2013 - 11:53
Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO Kastriot+Duka
Kosova eshte shteti i vetem ne Europe ku prezenca e Grupeve Radikale Islamike te ardhura nga e gjithe bota eshte shume e madhe. Duket se grupet radikale islamike kane nje strategji te qarte sa i takon Kosoves. Duan ta kthejne kete shtet ne nje Afganistan te Europes.

Dhe nuk jane te rastesishme qendrimet antishqiptare te disa prej drejtuesve te xhamive te Kosoves, te cilet po predikojne madheshtine e Perandorise Osmane ne trojet tona, po predikojne urrejtjen ndaj heronjve shqiptare qe luftuan per liri dhe pavarsi per 500 vjet me radhe, po cenojne identitetin shekullor kombetar shqiptar. Shkurt po ndjellin frymen e percarjes fetare nder shqiptare, duke u sherbyer me kete rast edhe armiqve shekullore te shqiptarve, Turqise, Serbise dhe Greqise.

Dhe dihet perse po predikohet ne kete menyre. Paraja e piset e grupeve radikale islamike, shumica te lidhura me Al Kaedan po ben punen e saj. Hoxhallaret injorante me keto lloji predikimesh, nuk po i sherbejne fese se tyre islame, por po i sherbejne xhepit te vet. Sa me shume te flasin per madheshtine e Osmanllinjve, aq me shume para marrin. Aq me te pasur behen.

Pyetja eshte krejt e thjeshte. A do te pranojne shqiptaret qe te kthejne shtetin e tyre ne nje Afganistan te dyte? Kjo ngelet per t`u pare. Sepse misionaret radikale islamike kane filluar fushaten e tyre edhe me femije te vegjel, kryesisht vajza, qe te mbulohen me shami. Shikoni VIDEON
gazetavotra.


Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO

prej Sun 14 Jul 2013 - 0:33
Message reputation : 100% (1 vote)
Kjo nuk eshte "opinion", kjo eshte e vertete!

Fatkeqesisht!

Por nese Bashkohen Shqiptaret, na e rruajn barbaret...


Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO

prej Mon 20 Jan 2014 - 0:08
AnGeLiC shkruajti:Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO Kastriot+Duka
Kosova eshte shteti i vetem ne Europe ku prezenca e Grupeve Radikale Islamike te ardhura nga e gjithe bota eshte shume e madhe. Duket se grupet radikale islamike kane nje strategji te qarte sa i takon Kosoves. Duan ta kthejne kete shtet ne nje Afganistan te Europes.

Dhe nuk jane te rastesishme qendrimet antishqiptare te disa prej drejtuesve te xhamive te Kosoves, te cilet po predikojne madheshtine e Perandorise Osmane ne trojet tona, po predikojne urrejtjen ndaj heronjve shqiptare qe luftuan per liri dhe pavarsi per 500 vjet me radhe, po cenojne identitetin shekullor kombetar shqiptar. Shkurt po ndjellin frymen e percarjes fetare nder shqiptare, duke u sherbyer me kete rast edhe armiqve shekullore te shqiptarve, Turqise, Serbise dhe Greqise.

Dhe dihet perse po predikohet ne kete menyre. Paraja e piset e grupeve radikale islamike, shumica te lidhura me Al Kaedan po ben punen e saj. Hoxhallaret injorante me keto lloji predikimesh, nuk po i sherbejne fese se tyre islame, por po i sherbejne xhepit te vet. Sa me shume te flasin per madheshtine e Osmanllinjve, aq me shume para marrin. Aq me te pasur behen.

Pyetja eshte krejt e thjeshte. A do te pranojne shqiptaret qe te kthejne shtetin e tyre ne nje Afganistan te dyte? Kjo ngelet per t`u pare. Sepse misionaret radikale islamike kane filluar fushaten e tyre edhe me femije te vegjel, kryesisht vajza, qe te mbulohen me shami. Shikoni VIDEON
gazetavotra.

Ka fare me te peshtire se sa arabovicet???

http://www.engjujtshqiptare.com/t40383-arabet-investime-marramendese-ne-serbi

Ka 500 vjet qe u talle me Shqiperine islami ne kohe lufte dhe 100 vjet qe u talle serish islami ne kohe paqe...

Shqiperia
cope-cope
dhe islami
s'ka te ngope...

E dini kete???


Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO 6ds9w0
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO

prej Wed 22 Jan 2014 - 18:00
Message reputation : 0% (1 vote)
Ju qe deshironi te jeni te mbrojur nga Islami .. edhe pse nuk eshte i rezikshem Islami per asken..
por nese keni frig lirisht kerkoni mbrojtje nga Serbet dhe Greket..ato jan te gatshem tju mbrojn.. por kot ekan..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO J5zhxd
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO

prej Thu 23 Jan 2014 - 17:14
Message reputation : 0% (1 vote)
Qafirat gjithmon kan qen kunder Islamit por Zoti ika mallkua ata dhe jan ne shoqeri me Djallin e mallkuarLuan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO

prej Thu 23 Jan 2014 - 22:24
Princo shkruajti:Ju qe deshironi te jeni te mbrojur nga Islami .. edhe pse nuk eshte i rezikshem Islami per asken..
por nese keni frig  lirisht kerkoni mbrojtje nga  Serbet dhe Greket..ato jan te gatshem tju mbrojn.. por kot  ekan..

Po duket qarte se sa e pranoni qenien shqiptare...

Per ju vetem greket, serbet dhe turqit vlejne...


Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO

prej Thu 23 Jan 2014 - 22:24
Kushtrimi4 shkruajti:Qafirat gjithmon kan qen kunder Islamit por Zoti ika mallkua ata  dhe jan ne shoqeri me Djallin e mallkuar

Bukur mallkon islami...


Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO 6ds9w0
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO

prej Fri 24 Jan 2014 - 17:56
Message reputation : 0% (1 vote)
Luan_Valikardi shkruajti:
Kushtrimi4 shkruajti:Qafirat gjithmon kan qen kunder Islamit por Zoti ika mallkua ata  dhe jan ne shoqeri me Djallin e mallkuar

Bukur mallkon islami...
Ti vet je i mallkuar,nuk ke nevoj per me shum mallkime


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO

prej Fri 24 Jan 2014 - 18:14
Message reputation : 100% (1 vote)
Dasa shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Kushtrimi4 shkruajti:Qafirat gjithmon kan qen kunder Islamit por Zoti ika mallkua ata  dhe jan ne shoqeri me Djallin e mallkuar

Bukur mallkon islami...
Ti vet je i mallkuar,nuk ke nevoj per me shum mallkime

Atehere domethene, feja islame quhet ndryshe feja e mallkimeve ose feja e mallkuar...


Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO 6ds9w0
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO

prej Fri 24 Jan 2014 - 18:17
Message reputation : 0% (1 vote)
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Kushtrimi4 shkruajti:Qafirat gjithmon kan qen kunder Islamit por Zoti ika mallkua ata  dhe jan ne shoqeri me Djallin e mallkuar

Bukur mallkon islami...
Ti vet je i mallkuar,nuk ke nevoj per me shum mallkime

Atehere domethene, feja islame quhet ndryshe feja e mallkimeve ose feja e mallkuar...
Feja eshte per ata qe kan mend,per mallkime jan ato qe i pason ti,e qetekan mallku


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO

prej Sat 25 Jan 2014 - 1:04
Message reputation : 100% (1 vote)
Luan_Valikardi shkruajti:Kjo nuk eshte "opinion", kjo eshte e vertete!

Fatkeqesisht!

Por nese Bashkohen Shqiptaret, na e rruajn barbaret...

fix fare
Sponsored content

default Re: Vehabistet Arabe po pergatisin nje Afganistan te Ri ne zemer te Europes. VIDEO

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi