Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “Shndërrimi” i njerëzve në kafshë, fruta e imazhe natyrore

prej Tue 9 Jul 2013 - 15:07
“Shndërrimi” i njerëzve në kafshë, fruta e imazhe natyrore  F.0707182540499_mNjëri nga artistët më të mirë në botë për pikturat e trupit, Johanes Stoeter, luan me mendjen duke i kthyer trupat njerëzorë në subjekte krejt të tjera. Ai “i kthen” njerëzit në kafshë, fruta e imazhe të tjera natyrore.
Sipas Start, 35-vjeçari shpenzon deri në pesë muaj për kujdesin dhe përsosjen deri në detaje të secilit prej krijimeve të tij të mahnitshme.

Krijimi i tij i fundit dhe më mbresëlënësi ishte imazhi i një bretkose të gjallë tropikale, ku iu desh të përdorte pesë persona për të rikrijuar trupin e kafshës.

Artisti rrëfen se gjithçka filloi si pasion,por tani ai fiton të ardhura me këtë punë dhe është bërë një ndër emrat më të njohur në këtë lloj arti. /Telegrafi/
“Shndërrimi” i njerëzve në kafshë, fruta e imazhe natyrore  Artisti1

“Shndërrimi” i njerëzve në kafshë, fruta e imazhe natyrore  Artisti2

“Shndërrimi” i njerëzve në kafshë, fruta e imazhe natyrore  Artisti3


“Shndërrimi” i njerëzve në kafshë, fruta e imazhe natyrore  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Aleksandra
Aleksandra
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 10
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/10/2013

default Re: “Shndërrimi” i njerëzve në kafshë, fruta e imazhe natyrore

prej Fri 4 Oct 2013 - 22:29
“Shndërrimi” i njerëzve në kafshë, fruta e imazhe natyrore  135196 
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi