Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kukësi në turin e dytë të Euroleague. Moldavët ndalin durrsakët

prej Fri 12 Jul 2013 - 10:53
Kukësi në turin e dytë të Euroleague. Moldavët ndalin durrsakët Thumb_250x150Ka bërë të mundur klasifikimin në turin e dytë të Ligës së Europës skuadra e Kukësit, edhe pse nuk arriti dot të fitojë në ndeshjen e kthimit. Skuadra verilindore ka luajtur dy ndeshje ndaj skuadrës Flora Talin të Estonisë, ku ndeshja e parë ka përfunduar 1-1 dhe e dyta 0-0. Por edhe pse me këto rezultate, kuksianët arritën të prekin turin e dytë dhe tashmë do të përballen me Sarajevon e Bosnjës.

Ndërsa Teuta “hëngri” plot dy gola në ndeshjen e kthimit kundër Dacias së Moldavisë, edhe pse në ndeshjen e parë të luajtur në Durrës ajo fitoi 3-1. Kështu, ëndrra evropiane e durrsakëve u ndërpre në turin e parë të Ligës së Europës. Një tjetër skuadër shqiptare ka qenë ajo e Laçit, e cila u eliminua e para pasi i humbi të dyja ndeshjet përballë Diferdanzh të Luksemburgut. /alb-observer.com/


Kukësi në turin e dytë të Euroleague. Moldavët ndalin durrsakët Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi