Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Hap dyert ndërtesa më e madhe në botë! Shikon çfarë kanë bërë kinezët... Empty Hap dyert ndërtesa më e madhe në botë! Shikon çfarë kanë bërë kinezët...

Sun 14 Jul 2013 - 15:55
Message reputation : 100% (1 vote)
Hap dyert ndërtesa më e madhe në botë! Shikon çfarë kanë bërë kinezët... Thumb_250x150

Është ndërtuar një diell teknik që ofron nxehtësi dhe dritë 24 orë në 24

Mund të shkosh për shopping, për të notuar, për patinazh, për të ngrënë, për rreze dielli, për të fjetur... Të gjitha mund t’i bësh brenda një godine të vetme, më e madhja në botë që u ndërtua në Kinë.

Quhet “New Century Global Center” dhe ndodhet në krahinën Secuan. Është e madhe sa Opera e Sindeit, shumëzuar me 20, apo tri herë më e madhe se Pentagoni amerikan.

Ka një hapësirë gjigande dhe përshin qendra tregtare, park detar, pistë patinazhi dhe hotele. Jo vetëm kaq, por është ndërtuar një diell teknik që ofron nxehtësi dhe dritë 24 orë në 24.

U deshën vetëm tre vjet për të ndërtuar këtë godinë gjigande. Për më shumë foto dhe video. /alb-observer.com/
Hap dyert ndërtesa më e madhe në botë! Shikon çfarë kanë bërë kinezët... Foto2_580x362

Hap dyert ndërtesa më e madhe në botë! Shikon çfarë kanë bërë kinezët... Foto3_580x362

Hap dyert ndërtesa më e madhe në botë! Shikon çfarë kanë bërë kinezët... Foto4_580x362

Hap dyert ndërtesa më e madhe në botë! Shikon çfarë kanë bërë kinezët... Foto5_580x362

Hap dyert ndërtesa më e madhe në botë! Shikon çfarë kanë bërë kinezët... Foto6_580x362

Hap dyert ndërtesa më e madhe në botë! Shikon çfarë kanë bërë kinezët... Foto7_580x362

Hap dyert ndërtesa më e madhe në botë! Shikon çfarë kanë bërë kinezët... Foto8_580x362

Hap dyert ndërtesa më e madhe në botë! Shikon çfarë kanë bërë kinezët... Foto9_580x362

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi