Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Tronditi dhe mallëngjeu mbarë tifozerinë e Feyenoord pak çaste para se të largohej nga kjo botë...!! Empty Tronditi dhe mallëngjeu mbarë tifozerinë e Feyenoord pak çaste para se të largohej nga kjo botë...!!

Tue 23 Jul 2013 - 18:17
Prekje dhe rrëqethje shkakton një video e cila qarkullon në internet ditët e fundit.

Para një muaji, më 26 qershor, u zhvillua stërvitja e parë e ekipit të futbollit të Feyenoord për sezonin e ri të kampionait. "I pranishëm" në "De cup" ishin edhe shumë tifozë të ekipit holandez, të cilët krijuan një atmosferë mbresëlënëse.

Mes tyre ishte dhe 54-vjeçari Rooie Marck. Ndjekës besnik i grupit të Roterdamit që vuante nga një sëmundje fatale, pa kthim dhe mjekët i kishin dhënë atij vetëm disa ditë të jetë. Por Mark kishte një dëshirë të fundit.

Të gjendej në fushën e ekipit të tij të preferuar, dhe të shikonte nga afër përgatitjen e futbollistëve të Feyenoord. Siç dhe ndodhi.

I shoqëruar nga djali i tij dhe disa miq, Rui përfundimisht shkoi në stadium, arriti të marrë jashtë deri barelë dhe të qëndrojë i ngritur ditur apoteozë e lojtarëve shokët e tij, ndërsa ekipi i ndaloi trajnimin e tyre u kthyer në vendin ku kishte qëndruar .

Emocion i 54chronou follower Feyenoord ishte evidente dhe nuk ishte në gjendje të frenojnë lotët e tij, kur tifozë të tjerë ngriti parulla në të cilat ishin të pikturuar veten e tij. Duke bërë dëshirën e tij, Rooie Marck"la" jetën Placid tri ditë më vonë. dhe qetësohuni shkakton një video e cila shkon rreth internetit në ditët e fundit.

Para rreth një muaji, më 26 qershor, i parë trajnues Feyenoord për sezonin e ri garash. "I pranishëm" për të "de dhe nën" i dha shumë tifozë të ekipit holandez, i cili krijoi një atmosferë mbresëlënëse.

Mes tyre ishte 54 vjeçar Rooie Marck. Ndjekës besnik i grupit të Roterdamit vuajtur nga një sëmundje fatale dhe mjekët i kishin dhënë atij vetëm disa ditë të jetës. Por Mark kishte një dëshirë të fundit.

Të gjendet në oborrin e ekipeve të tij të preferuar, dhe të shikojnë nga afër përgatitjen e Futbollistët Feyenoord. Siç ndodhi.

I shoqëruar nga djali i tij dhe disa miq, Rooie Marck përfundimisht arriti në stadium, braktisi barelën dhe u ngritë në këmbë që ta shikonin të gjithë, gjë që mallëngjeu tifozët dhe detyrojë lojtarët të ndërpresin stërvitjen dhe të kthehen të gjithë me fytyrë përball tij në shenjë respekti dhe mirënjohje.

Përjetimi emocional i ndjekësit 54-vjeçar të Feyenoord ishte ngazëlluese, e nuk ishte në gjendje të frenonte lotët e tij, kur tifozë të tjerë ngritën një parullë në të cilën ishte pikturuar AI. Duke iu realizuar dëshirën e tij, Mark Rui u largua nga jeta tre ditë më pas./alb-observer.com/



Për më shumë në videon e mëposhtme:
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi