Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Enver Hoxha ka qenë i lidhur me këngëtaren franceze Piaf

prej Tue 23 Jul 2013 - 18:29
Enver Hoxha ka qenë i lidhur me këngëtaren franceze Piaf Thumb_250x150Një tjetër libër për diktatorin shqiptarë Enver Hoxha.

Kësaj radhe studuesi Vasfi Baruti ka shkruar një libër me titull “Enver Hoxha në optikë të re".

Në këtë botim autori ka arritur në konkluzionin se Hoxha është i dërguar i Shërbimeve Sekrete në Francë gjatë kohës së Zogut.

Ai flet për jetën në rini të diktatorit, duke cekur rolet në teatrin e qytetit të Korçës, debatin me Sabiha Kasimatin, marrëdhënien e Hoxhës me këngëtaren franceze Piaf, rrëfimin që ka bërë për të tek bashkëshortja Nexhmije Xhuglini etj.

Konkretisht në libër përshkruhet njohja dhe lidhja e diktatorit me këngëtaren franceze./alb-observer.com/


Enver Hoxha ka qenë i lidhur me këngëtaren franceze Piaf Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi