Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Facebook vjen me një shërbim të ri

prej Fri 26 Jul 2013 - 20:41
Facebook vjen me një shërbim të ri  125-370x290Në përpjekje të vazhdueshme për përmirësimin e eksperiencës së përdoruesve, Facebook ka pak kohë që teston një opsion të ri në lidhje me kontrollin e lajmërimeve.

Ky opsion do të vlejë vetëm për faqet ku përdoruesi bëhet fans dhe jo për profilet e zakonshme të miqve, sapo një faqe të pëlqehet atëherë përdoruesit do t’i shfaqet një dritare e vogël ku pyet përdoruesin nëse dëshiron të lajmërohet për përditësimet më të fundit të faqes ose jo.

Kjo dritare nuk shfaqet automatikisht për këdo, por edhe në rast se jo çdo përdoruesi i ofrohet mundësia që të aktivizojë lajmërimet duke shkuar tek faqja ku është bërë fans dhe të vendosë mausin mbi butonin Like. Në dritaren e re që do të shfaqet mjafton të klikojë Get Notifications, citon noa.

Ky opsion është vendosur për të kënaqur administratorët e faqeve të facebook që ankohen se publikimet e tyre kanë mundur të ndiqen vetëm nga një pjesë shumë e vogël e fansave. Së fundmi Facebook ka konfirmuar se është testuar ky opsion vërtet, por nuk është aprovuar deri tani.
balkan-screen


Facebook vjen me një shërbim të ri  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi