Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Mbyllet radio afgane për gratë

prej Wed 31 Jul 2013 - 18:17
  • Zyrtarët vendor i kanë hedhur poshtë pretendimet e tij duke insistuar se radio është mbyllur pasi nuk ka pasur lejet e duhura

Mbyllet radio afgane për gratë 55874236B5114B85AFBC09B9D7434572
Pronari i një prej radio stacioneve të Afganistanit dedikuar vetëm për gratë ka thënë se një prej stacioneve rajonale të kësaj kompanie është mbyllur pasi ai ka refuzuar që të paguaj ryshfet për zyrtarët.
Radio “Zëri i Gruas” në krahinën veriore të Sar e Pul është mbyllur para dy javësh, transmeton Rel.
Shafiqullah Azizi, pronari i kompanisë mediale e vendosur në Kabul, i ka thënë të mërkurën shërbimit për Afganistanin të Radios Evropa e Lirë se zyrtarë nga departamenti për kulturë dhe informacion i krahinës ku punonte radio për gratë, kanë kërkuar që t’iu jepet 400 dollarë si ryshfet për të vazhduar transmetimin.
Kur ai refuzojë të paguaj, departamenti e ka mbyllur radio stacionin.
Zyrtarët vendor i kanë hedhur poshtë pretendimet e tij duke insistuar se radio është mbyllur pasi nuk ka pasur lejet e duhura.
Kjo radio transmetonte 12 orë program në tema që prekin çështjet rreth grave në tri gjuhë.portalb


Mbyllet radio afgane për gratë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Mbyllet radio afgane për gratë

prej Thu 1 Aug 2013 - 0:27
Në Afganistan anarki totale po mbizotron!


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi