Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Koleksioni i rrallë fotografik i Shqipërisë së 1922

prej Sun 4 Aug 2013 - 1:33
Koleksioni i rrallë fotografik i Shqipërisë së 1922 1
“Pllaja e Thethit. Në plan të parë kisha etj”

“Luftëtarë malësorë, të cilët zbritën në Tiranë, për të mbrotjur qeverinë gjatë kohës që aty ishte Elez Jusufi. Në këtë grup janë bashkuar burra nga 7 fise, të dallueshëm nga modeli i potureve”

“Xhamia në qendër të Tiranës, ku duket muri i ulët nën të cilin gjatë gjithë ditës burrat rrinë të ulur dhe flasin për politikë”. Në fotografi shquhet edhe një femër e zbuluar dhe e veshur “europiançe”

Ura e Kirit

Tosk me veshje tradicionale

“Një grup malësorësh me veshjet karakteristike. Në qendër, një grua nga Pulti”

“Një bari i moshur me opinga me lëkurë dhie dhe poturet të gërshetuara sipas motivit fisnor”
lajmengabota.
Koleksioni i rrallë fotografik i Shqipërisë së 1922 2

Koleksioni i rrallë fotografik i Shqipërisë së 1922 3

Koleksioni i rrallë fotografik i Shqipërisë së 1922 4

Koleksioni i rrallë fotografik i Shqipërisë së 1922 5

Koleksioni i rrallë fotografik i Shqipërisë së 1922 6

Koleksioni i rrallë fotografik i Shqipërisë së 1922 7

Koleksioni i rrallë fotografik i Shqipërisë së 1922 8


Koleksioni i rrallë fotografik i Shqipërisë së 1922 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Koleksioni i rrallë fotografik i Shqipërisë së 1922

prej Sun 4 Aug 2013 - 1:35
FOTO TE VJETRA QE TREGOJNE REALITETIN SHQIPTAR KETO FOTO FLASIN SHUMË


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi