Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kriza ekonomike rrit konsumin e kafes

prej Sat 10 Aug 2013 - 12:56
Kriza ekonomike rrit konsumin e kafes KafejaKriza ekonomike dhe ulja e konsumit nuk i ka frenuar shqiptarët që të konsumojnë më shumë kafe. Të dhënat nga Drejtoria e Përgjithshme e Doganave konfirmojnë se gjatë gjysmës së parë të këtij viti janë importuar rreth 3700 ton kafe me një rritje prej 3% në raport me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Ky është edhe niveli më i lartë i importit të kafes së shënuar në katër vitet e fundit. Sipas importuesve, megjithë krizën dhe uljen e shpenzimeve të shqiptarëve për argëtim, konsumi i kafes ka pësuar një tjetër rrjedhë. Në kushtet kur kafja është me çmim ende të lirë dhe është kthyer thuajse në një ‘lëng’ të domosdoshëm për vendasit, konsumi i saj po rritet në këtë periudhë të vështirë ekonomike. Kjo shkon në të njëjtën linjë me rritjen e numrit të bareve, sidomos në kryeqytet. Edhe në periudhën në vazhdim, operatorët parashikojnë se konsumi i kafes do të mbetet e i lartë, sidomos në muajt e ftohtë, ku konsumatorët shtyhen drejt pijeve të ngrohta, kryesisht me përmbajtje kafetine./ O.M/


Kriza ekonomike rrit konsumin e kafes Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Kriza ekonomike rrit konsumin e kafes

prej Sun 11 Aug 2013 - 12:27
Kafja e tepert te bene nevrik, tani kjo kriza ekonomike rrit vertete konsumimin e kafes apo konsumimin e nevrave?!


Kriza ekonomike rrit konsumin e kafes 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi