Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Dieta E Re Që Ofrohet Nga Dietologët

prej Sat 10 Aug 2013 - 13:17
Dieta E Re Që Ofrohet Nga Dietologët Millstoneweightloss1Nëse ndiqni me përpikmëri këtë dietë mund të humbisni 2 deri në 3 kg brenda tre ditësh.Në mënyrë që të funksionojë dhe të merrni rezultatin e duhur, gjatë kësaj diete është e ndaluar përdorimi i kripës, erëzave, sheqerit, (ëmbëlsirat), pijet e gazuara.


Mëngjesi

-1 vezë të zier

-1 kafe apo çaj të zi (pa sheqer)

Dreka

-2 vezë të ziera

-1 filxhan kafe apo çaj i zi (pa sheqer)

Darka

-400 gramë mish lope, e gatuar pa vaj. Shërbehet me sallatë jeshile pa erëza.

- 1 filxhan kafe apo çaj i zi (pa sheqer)

Duhet të pini nga një gotë ujë kur të zgjoheni nga gjumi, para sa të hani mëngjes, një para drekës dhe një para darkës, një apo dy orë pas darkës dhe në fund një para se të flini.Nëse kjo dietë ka sukses, mund ta përsërisni pas një muaji, në të kundërt mund të ndikojë negativisht në shëndetin tuaj. /n.k/noa.al/


Dieta E Re Që Ofrohet Nga Dietologët Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi