Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Vendoset zbatimi i marrëdhënieve të reciprocitetit me shtetin Grek

Wed 21 Aug 2013 - 20:23
Message reputation : 100% (1 vote)
Vendoset zbatimi i marrëdhënieve të reciprocitetit me shtetin Grek Pika-Kufitare-KakaviAutoritetet kufitare të Kakavijës, kanë vendosur zbatimin e marrëdhënieve të reciprocitetit me shtetin Grek. Kjo do te thotë qe qytetaret me shtetesi Greke dhe qe udhetojne per ne Shqiperi nuk do te mund te kalojne kufirin ne qofte se nuk do te justifikojne arsyen e vizites apo udhetimit. Nje mase e tille eshte mare pasi ne dy ditet e fundit autortetet kufitare Greke kane kthyer nje numer vte madh qytetaresh me shtetesi Shqiptare me preteksin se nuk justifikonin qellimin e udhetimit, sipas personave te cilet nuk kane mundur te kalojne kufirin nga ana e policise Greke eshte nxjerre si preteks konflikti i Permetit, ndermjet Kishes dhe Bashkise se qytetit. Veprimet e diskriminuese te Policise Greke jane te perseritura me shtetasit Shqiptare qe udhetojne per ne Greqi. Ajo qe vlen te permendet eshte fakti qe per here te pare kemi nje reagim institucional , konform mareveshjeve te shtetit Shqiptar, autoritetet kufitare te te cilit vendosen te mos lejojne kalimin e kufirit nga cdo shtetas Grek qe nuk justifikon qellimin e udhetimit bazuar kjo ne marredheniet e reciprocitetit.
Gjithashtu Autoritetet Shqiptare kane vene ne dijeni edhe palen Greke per kete vendim.gazetarepublika.


Vendoset zbatimi i marrëdhënieve të reciprocitetit me shtetin Grek Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi