Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Sun 2 Jan 2011 - 21:20
Mua me duket siku po i humb ndjenja e te qenurit shqiptare,keshtu me shtyen te mendoj njerzit qe i shof gjithmon
te perqare , me inate kush me shume e kush me pak.

Sa kemi respekt si shqiptare qe respektojm kombin tone?

Si mendoni kemi ndjenja akoma ne brezi i ri per shqiptarin per kombin tone?

Sa i duam simbolet tona, i ruajm me kujdes apo jo?

Sa e dojme kombin ton shqiptare?
Kristiina
Kristiina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 5449
<b>Hobi</b> Hobi : Noti...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : GRECCE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/01/2010

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Sun 2 Jan 2011 - 21:23
nuk besoj se na esht zbehur,ne keshtu kemi qen me kohe,populli yne ka vuajtur per kafshaten e gojes e pret me te mendojm per patriotizem kur vet atdheu yne ska dit te na mbaj si duhet...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Sun 2 Jan 2011 - 22:23
SHQIPTARI NUK VDES KURRE.

(por disa budallenje i perfitojne kesaj merite dhe behen te shperfytyruar!)

SHQIPTARI DUHET T'I DALE BALLE ATDHEUT dhe jo rrugacerise...


Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse? 6ds9w0
Malvina
Malvina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 76
<b>Postime</b> Postime : 3690
<b>Hobi</b> Hobi : wow
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ketu
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/12/2010

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Sun 2 Jan 2011 - 22:53
une personalisht e dua kombin tim dhe nuk me zbehet ndjenja e te qenurit shqiptare


https://www.youtube.com/v/D6rBP4euSUM[/flash]
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Sun 9 Jan 2011 - 7:55
Jo. Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse? 573234


Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse? 6ds9w0
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Mon 17 Jan 2011 - 19:55
Atehere edhe un e dua kombin tim ..por them se shqiptari kudo qe te shkoj neper europe behet i keq flas per shumicen.. pse ku eshte gabimi i ketyre duhet te themi qe me keto lloj ngjarjesh qe po ndodhin edhe po bejne eshte mase normale qe e zbeh te qenurin shqiptare ..Flasim edhe realitetin shqiperia gjindet ne listen e zeze te trafikanteve te droges ne Bote ..pse edhe kjo si do themi nuk e zbehin imazhin me keto gjera .....
Malvina
Malvina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 76
<b>Postime</b> Postime : 3690
<b>Hobi</b> Hobi : wow
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ketu
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/12/2010

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Mon 17 Jan 2011 - 20:30
une personalisht jo se me eshte zbehur ndjenja e te qenurit shqipetare po kam kaq shume kohe ketu vitet ,me te bukura te jetes sime dhe te dua me shume kujtoj kete vend se sa shqiperin se momentet me te bukura dhe cdo ndjenje te vecantee kam ndier ketu mire eshte apo keq ky eshte mendimi im


https://www.youtube.com/v/D6rBP4euSUM[/flash]
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Mon 17 Jan 2011 - 20:30
Shqiptaret te mesohen njehere te respektojne shqiptarin tjeter se kjo ndjenje me duket qe eshte
zbehur...Po kerkoj te gjej nje arsye te vetme pse shqiptaret ketej nga anet i grabisin femijet shqiptare, therrin nje te ri shqiptar dhe e le te vdekur, pse nje shqiptar tjeter shkon dhe vret nje tjeter me 30 plumba ne nje lokal...Ku eshte ajo ndjenje qe na mbante te bashkuar, ku ka humbur ajo dashuri dhe ai respekt qe kishim per njeri tjetrin ...


Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kajo
Kajo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1050
<b>Hobi</b> Hobi : leximi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Kukës
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2011

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Tue 18 Jan 2011 - 9:40
Konsideroj se çeshtja duhet pare katerciperisht e jo vetem nga nje pikeveshtrim, duhet te bazohemi ne procese historike e shoqerore neper te cilat ka kaluar kombi yne dhe te nxjerim vleresime per zbehjen e ndjenjes kombetere dhe imazhin tone si komb,e jo te pergjithesojme ndjenjen kombetare dhe kombin me veprime te izoluara dhe individuale. Hiq me large se lufterat e fundit per çlirim,te cilat u zhvilluan ne teritoret e pushtuara shqiptare,kombi yne ishte i teri ne kembe dhe ne sherbimte interesit te pergjithshem kombetar,ai me te gjitha format e mbeshteti luften dhe popullsine civile,pra ishin perkrahe njeritjetrit ne çdo rrethane kohore dhe nga cilado treve shqiptare qofte,si ne strehimin e te larguarve nga shtepit e tyre si ne frontet e zjarrit, ne te cilat luftuan dhe rane heroikisht bijte e kombit tone,qe kishin ndjenja te larta kombetare dhe motive liridashese,dashuri te larte per popullin dhe atdheun,per te cilat edhe bene sakrificen sublime,flijuan jeten e tyre.Periudha te tilla kohore nxjerrin ne pah dhe jane ato qe vertetojne se sa kemi ndjenja kombetare dhe sa jane te formesuar ato thelle ne shpitin e kombit tone.
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Mon 24 Jan 2011 - 14:21
Message reputation : 100% (1 vote)
Sepse eshte ne "trend" qe te bejme gjithcka qe nuk ka te beje me ne, por me te tjeret! Qe nga bisedat e zakonshme ne mes vete deri tek shija e veshjes nuk ka pothuajse asgje me ne, por me te tjeret! Perveq kesaj dhe shume gjerave tjera, ajo qe na bie ne sy cdo dite dhe qe eshte jo pak shqetesuese eshte se ne cdo qytet shqiptar, pak e hic gjen nje lokal me emer shqip. Te duket vetja sikur je ne Londer, Paris, Stamboll etj!!!
Askush neper bote nuk te respekton dhe nuk te perbuze vetem se je shqiptar, turk, gjerman etj. Eshte fakt i pa mohushem se cdo njeri neper bote te respekton ne rast se e respekton veten dhe paraqitesh ashtu siq je pa e mohuar identitetin dhe dine te jesh i miresjellshem. Fatkeqesishte shqiptaret (meqe behet fjale per keta) e kan harruar kete te vertete!
Agnesa
Agnesa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1536
<b>Hobi</b> Hobi : Shetitjet, ne ditet me shi!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne shoqerine tuaj!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/12/2010

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Mon 24 Jan 2011 - 19:51
Message reputation : 100% (1 vote)
Tashme po me duket e kote edhe drejtimi i nje pyetje te tille.
Po, na eshte zbehur ndjenja e te qenit shqipetare, dhe kemi rene aq poshte saqe Atdhe do quanim cdo vend qe do na siguronte mireqenie, kemi rene aq poshte saqe mendojme se e vetmja menyre per te qene pjese e botes eshte "t'u lepijme kepucet" dhe cuditerisht nuk jane te pakte ata qe e kane pranuar dicka te tille, nuk e di me se ku kane humbur vlerat e shqiptarit, krenaria qe aq shume eshte permendur, po i tregojme botes faqe nga me te erretat dhe normalisht qe s'kishte si te shkonte ndryshe, ne shkalle te tilla do te perfundonim, duke pare me nje fare perbuzje cdo veper qe kane bere figurat me te ndritura te vendit tone, por shesim cdo dite njeri tjetrin dhe copeza te vendit tone dhe s'mund te pyesnim me per ndjenjen, pasi me pare kemi shitur dicka edhe me te shtrenjte, identitetin!!!


Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Fri 4 Feb 2011 - 1:11
Per ate qe eshte me dy fytyra, emri Shqiptar nuk figuron fare.


Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse? 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Fri 4 Feb 2011 - 1:19
sepse jemi egoista,koke forta,nuk dim te komunikojme por vetem te ngrem zerin e te urdherojme e shikojme secili rehatin e vete a su ka ren bobma vallahi te tjereve perderisa jam une mire cme intereson...ja ky esht mendimi i nje shqiptari te zakonshem..


Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Thu 2 Jun 2011 - 0:05
Se e lejon politika... Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse? 1698836746

Ç'të thuash!!! king


Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse? 6ds9w0
Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Thu 2 Jun 2011 - 0:16
sepse kan fillu po lindin homoseksualet hahahah Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse? 45550 Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse? 45550 Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse? 45550Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Mon 27 Jun 2011 - 0:01
Se politikanet e kan fajin
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Mon 27 Jun 2011 - 2:01
Edhe politikanët e kanë fajin (fajin më të madh), por dhe vetë s'e vëmë ujin në zjarrë dhe kur e vëmë nuk e valojmë por shuajmë zjarrin...
Kjo prapësia do na i hajë kokën...


Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse? 6ds9w0
My Love
My Love
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 75
<b>Hobi</b> Hobi : Une mbart nje bishe, nje engjell dhe nje te cmendur brenda vetes.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : N'parajs.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/02/2015

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

prej Sun 12 Apr 2015 - 15:49
Genjeshtrat i kan pa lek kjo eshte qeshtja pse genjejne Shum dhe jan ber te famshem ne kete aspekt   grrrr grrrr grrrr grrrr


Nuk lejoj askend te kaloje nga truri im dhe te lere aty gjurmet e kembeve te tij te pista.
Sponsored content

default Re: Na është zbehur ndjenja e të qenurit shqiptare,pse?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi