Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Mbështetësit e Morsit protestojnë nëpër rrugica

prej Fri 23 Aug 2013 - 20:48
Mbështetësit islamikë të presidentit të përmbysur në Egjipt, Mohamad Morsi, kanë mbajtur sot disa tubime në kryeqytetin Kajro. Disa mijëra protestues, duke brohoritur parulla kundër ushtrisë, kanë demonstruar afër xhamisë së një lagje dhe nëpër rrugët më të vogla, duke iu shmangur rrugëve kryesore dhe shesheve, ku janë të vendosura forcat e sigurisë.

Protestat e sotme janë parë si test nëse Vëllazëria Myslimane e Morsit mund ta mbajë presionin ndaj qeverisë së përkohshme të mbështetur nga ushtria.

Pjesa më e madhe e udhëheqjes së lartë të Vëllazërisë Myslimane është arrestuar gjatë disa ditëve të kaluara, ndërsa qindra pjesëtarë të saj janë duke u fshehur.

Qindra njerëz janë vrarë gjatë përleshjeve prej përmbysjes së Morsit, më 3 korrik.http://kohaditore.com/


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi