Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default 13-vjeçari që fle me gjarpërin

prej Fri 23 Aug 2013 - 22:10
KINË- Gjarpërinjtë duken të tmerrshëm dhe shumë të frikshëm. Por jo për këtë 13-vjeçar nga Kina, i cili fle dhe shëtit me pitonin e tij, që peshon 100 kg dhe është i gjatë 4 metra. Në fakt pasioni i 13-vjeçarit, është i trashëguar nga i ati, i cili për 19 vjet me radhë ka rritur gjarpërinj dhe i ka zbutur ato. Pitoni në foto jeton në shtëpi dhe ‘fle’ në krevatin e djaloshit që kur ishte në vezë. Familja pretendon se gjarpërinjtë janë shumë human dhe ato i marrin kudo me vete, madje edhe në udhëtimet jashtë vendit.

Bingzhe, i ati i 13-vjeçarit, është shprehur: “Ne i trajtojmë ato si qenie njerëzore. Unë shpesh flas me ta, i marr kur dal, madje edhe udhëtoj me ta”. Gjarpërinjtë e tij, thotë babai i 13-vjeçarin, asnjëherë nuk kanë sulmuar askënd.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: 13-vjeçari që fle me gjarpërin

prej Fri 23 Aug 2013 - 22:19
Miliardet te me jepnin une jo sdo flija por sdo qendroja as nje meter larg tij....baaahhh kafsha me e peshtire dhe e neveritshme per mua eshte gjarperi (anakonda) shokim 


13-vjeçari që fle me gjarpërin Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: 13-vjeçari që fle me gjarpërin

prej Fri 23 Aug 2013 - 22:22
AnGeLiC shkruajti:Miliardet te me jepnin une jo sdo flija por sdo qendroja as nje meter larg tij....baaahhh kafsha me e peshtire dhe e neveritshme per mua eshte gjarperi (anakonda) shokim 
angle kinezet jan meso me kesi gjera mos te vije qudi


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Sponsored content

default Re: 13-vjeçari që fle me gjarpërin

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi