Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Milionat e arabëve "zhduken" në Kosovë

prej Sat 24 Aug 2013 - 10:29
Milionat e arabëve "zhduken" në Kosovë KosMbi 30 milionë euro kanë hyrë në Kosovë brenda gjashtë muajve nga katër vende arabe. Zyrtarisht tregohen vetëm shtetet prej nga vijnë, por jo kush i sjell ato dhe çfarë destinacionin kanë. Gazeta “Zëri” ka siguruar depozitat e këtyre milionave që vijnë nga disa shtete arabe. Sipas këtyre të dhënave, nga muaji janar, e deri në qershor të vitit 2012, 30 milionë e 13 mijë euro.

Pjesa më e madhe e tyre, më shumë se 25 milionë euro kanë ardhur nga Emiratet e Bashkuara Arabe. Të ardhura ka edhe nga Kuvajti, prej nga kanë ardhur 2,7 milionë euro për gjashtë muaj, rreth 900 mijë euro nga Katari, si dhe rreth 600 mijë euro nga Arabia Saudite. Këto të dhëna janë siguruar nga regjistri i transfertave bankare në Bankën Qendrore të Kosovës (BQK).

Sipas zyrtareve të BQK-së rreth 85 për qind e të ardhurave nga Emiratet e Bashkuara Arabe janë paga të qytetareve të Kosovës që punojnë atje, të ardhurat nga Katari sipas zyrtareve të BQK-së janë kryesisht transfero te personave fizik.shekulli.


Milionat e arabëve "zhduken" në Kosovë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi