Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default LUFTANIJET BRITANIKE AFËR SHQIPËRISË

prej Mon 26 Aug 2013 - 17:56
Deklaratat gjithnjë e më luftarake të Londrës, Parisit e Washingtonit ndaj Sirisë janë kurorëzuar dje me një mbledhje të gjeneralëve kryesorë të vendeve perëndimore dhe aleatëve (SHBA, Britania, Franca, Gjermania, Kanada, Italia, Arabia Saudite, Katari dhe disa vendeve tjera arabe) në kryeqytetin e Jordanisë, Aman. Mbledhja u drejtua nga komandanti i shtabit suprem amerikan, gjenerali Martin Dempsey.

Sipas gazetës britanike The Guardian, dyshimet e fuqishme se regjimi i Al-Assad po përdorë edhe armatim kimik ndaj civilëve, ka bërë që Perëndimi të shqyrtojë seriozisht ndërhyrjen ushtarake. Rolin kryesor në këtë ndërhyrje do të luajnë amerikanët, francezët dhe britanikët. Madje, sipas gazetës, këta të fundit afër brigjeve shqiptare tashmë kanë stacionuar katër luftanije HMS Bulwark, një helikopter-mbajtës dhe dy fregata. Këto anije janë të gatshme që t’iu përgjigjen urdhrave.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi