Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je

prej Tue 27 Aug 2013 - 20:22
Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 2113
1. Flokë të verdhë

Sinonim i elegancës dhe stilit, për një grua që është joshëse, e sofistikuar, e do jetën dhe di se si të tërheqë vëmendjen e meshkujve. Dëshiron t’i luten.
Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 203
2. Flokë gështenjë

Janë për vajzat e mira. Që janë perceptuar, për ato që dinë të jenë të kujdesshme më jetë dhe aspak të nxituara. Sinonim i seriozitetit.
Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 1913
3. Flokë të zinj

Kjo do të thotë se gruaja në fjalë është shumë e pasionuar, ka dëshirë të madhe për psikologji dhe dashuri dhe reagon me instinkt ndaj arsyes.
Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 1813
4. Flokë të kuqe

Janë tregues i një gruaje të fortë, dhe jashtëzakonisht të pasionuar pas jetës dhe dashurisë.
Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 1714
5. Flokë të drejtë

Flasin për durim, besim dhe karakter paqësor. Janë të lidhura shpesh edhe me një karakter të ftohtë dhe joemotiv. Nëse ju doni që të shfaqeni të disiplinuara, për shembull, në një sesion pune ose në një takim formal, t’i drejtoni flokët tuaj është një ide e mirë.
Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 1614
6. Flokët kaçurrel

Flasin për një grua që është e shqetësuar, nervoze, por edhe impulsive dhe energjike. Ato janë të përshtatshme për raste jo-formale si një darkë me miqtë apo një party. Tregojnë se ju doni të keni argëtim.
Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 1516
7. Flokët e gjata

Gratë me flokë të gjatë janë konservatore dhe konformiste, vlerësojnë vlerat e një kohe të caktuar dhe nuk janë veçanërisht të prirura për ndryshime dhe inovacione.
Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 1416
8. Flokët e shkurtër

Gratë me flokë të shkurtër flasin për rebelim, modernitet, agresion. Ato janë të forta, të vendosura, e dinë se çfarë duan dhe do të bënin çdo gjë për ta marrë atë. Ato janë më të prirura për të eksperimentuar me flokët e tyre.
Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 1316
9. Me vijë në mes

Flasin për gra të sofistikuara, por në të njëjtën kohë që janë edhe të guximshme dhe të paduruara.
Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 1215
10. Me vijë në anë

Gruaja që zgjedh këtë alternativë, është më delikate.
Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 1184
11. Flokë me baluke

Gratë e tilla janë shumë krijuese, sidomos në punë, gra që gjithmonë duan të jenë të modës dhe në hap me kohën, të forta dhe të vendosura.
Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 1011
12. Flokë me aksesorë

Këto pajisje të përcjellin imazhin e një gruaje që qëndron jashtë nga turma, e cila është shumë kreative, kush e di se si e përdor imagjinatën e saj. /NOA/


Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je

prej Wed 28 Aug 2013 - 3:46
teta po ti ca lloji i ke floket?? Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 723485774 
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je

prej Wed 28 Aug 2013 - 16:28
3. Flokë të zinj

Kjo do të thotë se gruaja në fjalë është shumë e pasionuar, ka dëshirë të madhe për psikologji dhe dashuri dhe reagon me instinkt ndaj arsyes.

8. Flokët e shkurtër

Gratë me flokë të shkurtër flasin për rebelim, modernitet, agresion. Ato janë të forta, të vendosura, e dinë se çfarë duan dhe do të bënin çdo gjë për ta marrë atë. Ato janë më të prirura për të eksperimentuar me flokët e tyre.

KTO TE DYJA ME PERKASIN MUA Very Happy FLOKE TE SHKURTER TE ZINJ me pak nuanca blu g5g g5g 


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je Bar_glitter_crown_bar
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je

prej Thu 29 Aug 2013 - 0:31
Lulebora shkruajti:

KTO TE DYJA ME PERKASIN MUA :DFLOKE TE SHKURTER TE ZINJ me pak nuanca blu  g5g g5g 
Blu te lyera?? Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je 2818389974 
Sponsored content

default Re: Më Thuaj Ç’flokë Ke, Të Të Them Se Ç’femër Je

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi