Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Perëndimi i shokuar Rusia nis 20 anije luftarake drejt Sirisë

prej Fri 30 Aug 2013 - 20:31
Vendet evropiane të cilët po diskutojnë bombardimin e Sirisë si dhe SHBA-të janë të shokuar nga veprimi i Rusisë që ka nisur 20 anije luftare me raketat më moderne "Jakont". Këtë vendim të Kremlinit po e cilësojnë si akt agresioni nga ana e Rusisë. 
Qeveria ruse ka urdhëruar zhvedosjen e e këtyre anijeve në afërsi të bazës ushtarake detare që gjendet në Siri, njofton Wall Street Journal. 
New York Times njofton se Putin ka miratuar dërgimin e raketave Jakont që SHBA-të dhe Evropa e ka llogaritur si një tentim agresioni i Rusisë që të hamend Perëndimin dhe Izraelin nga intervenimi në luftën civile të Sirisë. 
Agjensia e lajmeve siriane SANA dje njoftoi se pesë anije luftarake ruse kanë kaluar kanalin e Suezit dhe kanë hyrë në Detin Mesdhe, përcjell albtime.com. 
Zëdhënësi i marinës luftarake ruse deklaroi se për herë të parë pas disa dekadash patrolla ruse e pacifikut po lundron në ujërat e Mesdheut. 
Sipas të njëjtit burim anijet ruse po lundrojnë drejt Qipros./albtime


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Perëndimi i shokuar Rusia nis 20 anije luftarake drejt Sirisë

prej Sat 31 Aug 2013 - 1:29
eh keshtu bene pordhe Ruset edhe ne 199 ne luften e KOSOVES
Po breke ne )*( skane
kshu si eshte ndare Rusia ne 20 shtete
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi