Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Izraeli përgatitet për mbrojtje nga sulmi eventual nga Siria

prej Fri 30 Aug 2013 - 20:36
Al Jazeera raporton se mbrëmë,  ushtria izraelite, nëpërmjet një bateria antiraketore, ka vendosur 'kupolë të hekurt” në afërsi të Tel Avivit. Kjo ka të bëjë me masat mbrojtëse nga sulmi eventual hakmarrës sirian kundër Izraelit, nëse Sirinë do e sulmonin SHBA-të. 
Izraeli vlerëson se të pakta janë mundësit që Siria ta sulmojë këtë vend, në shenjë hakmarrje për ndërhyrje ushtarake perëndimore, thonë zyrtarët e këtij vendi.  Dislokimi i baterisë në rajonin Gush Dan, është një nga masat e ndërmarra ditëve të fundit ku sidomos është sforcuar mbrojtja kundërajrore. Gjatë kësaj jave, ushtria izraelite ka mobilizuar qindra rezervistë dhe ka zhvendosur mbrojtjen ajrore nëpër tërë vendin.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi