Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Papa Françeskut i kërkohet të vizitojë Shqipërinë

prej Sun 1 Sep 2013 - 11:04
Message reputation : 100% (1 vote)
Papa Françeskut i kërkohet të vizitojë Shqipërinë LETRA-640x340Kjo letër që shihni i drejtohet Papa Françeskut, ku i kërkohet të vizitojë Shqipërinë. Por në fakt nuk bëhet fjalë për ndonjë ftesë nga ndonjë grup besimtaresh katolike shqiptare, por ajo çka bën habi, është se letra mban firmën e Milan Hulik, një avokat çek, i cili vizitoi Shqipërinë dhe veriun e vendit për herë të parë këtë verë.

I shoqëruar nga dy mikesha të tij po çeke, Milan na tregon sesi në këtë faqe interneti dedikuar Shqipërisë, e ku mund të marrësh informacion në pesë gjuhë të ndryshme, ai ka publikuar letrën e hapur drejtuar Papës.

Arsyet e ftesës për avokatin lidhen ngushtësisht me kishat katolike në veri të Shqipërisë dhe familjet që u përpoqën të ruanin fenë gjatë komunizmit.

Por, bashkë me iniciativën për t’i dërguar Papa Françeskut këtë kërkesë, çekët që administrojnë faqen e internetit duket se janë mahnitur me Shqipërinë. Aq sa, ata nuk ngurrojnë të bëjnë edhe ironi me paralajmërimet e Ministrisë së Jashtme çeke mbi masat që duhen marrë nëse viziton Shqipërinë./Vizion+/


Papa Françeskut i kërkohet të vizitojë Shqipërinë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Papa Françeskut i kërkohet të vizitojë Shqipërinë

prej Tue 15 Oct 2013 - 16:33
Natyrisht qe duhet te vizitoje Shqiperine, te shenjterohet ca vendi se e ka mbyt djalli...


Papa Françeskut i kërkohet të vizitojë Shqipërinë 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi