Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Njihuni me parkun nënujor: Ka pemë, urë, madje edhe stola

prej Fri 6 Sep 2013 - 22:32
Njihuni me parkun nënujor: Ka pemë, urë, madje edhe stola Parku0Në pamje të parë, këto fotografi duket se tregojnë një zhytës që eksploron një botë nënujore. Por nëse sheh me vëmendje, atëherë shikon një pemë, një urë, madje edhe një stol parku.

Në fakt, këto foto janë bërë pranë një liqeni në Austri, niveli i të cilit rritet çdo vit duke përmbytur çdo gjë përreth. I vendosur mes maleve Karst, Liqeni i Gjelbër në Tragoess është zakonisht vetëm një metër i thellë.

Por gjatë stinëve të ngrohta, kur bora shkrin maleve, niveli i tij rritet dhe ai përmbyt edhe parkun që ka përreth, duke krijuar një mjedis mjaft të radhë.

/Shekulli Online/E.D./
Njihuni me parkun nënujor: Ka pemë, urë, madje edhe stola Parku8

Njihuni me parkun nënujor: Ka pemë, urë, madje edhe stola Parku7

Njihuni me parkun nënujor: Ka pemë, urë, madje edhe stola Parku7

Njihuni me parkun nënujor: Ka pemë, urë, madje edhe stola Parku6

Njihuni me parkun nënujor: Ka pemë, urë, madje edhe stola Parku5

Njihuni me parkun nënujor: Ka pemë, urë, madje edhe stola Parku4

Njihuni me parkun nënujor: Ka pemë, urë, madje edhe stola Parku3

Njihuni me parkun nënujor: Ka pemë, urë, madje edhe stola Parku2

Njihuni me parkun nënujor: Ka pemë, urë, madje edhe stola Parku1


Njihuni me parkun nënujor: Ka pemë, urë, madje edhe stola Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi