Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Qeveria, “deklarohu me AIDS dhe përfito studime falas”

prej Sat 7 Sep 2013 - 20:32
Qeveria, “deklarohu me AIDS dhe përfito studime falas” Aids1_1287184fNëse je i sëmurë me AIDS mund të shpëtosh edhe nga tarifa e pagesës së shkollimit. Një vendim i qeverisë shqiptare, i cila trendit shtresat sociale në nevojë, thotë se pasi të paraqesin dokumentacionit përkatës, të sëmurëve me AIDS do t’u falet gjysma e pagesës, raportoi dje Shqiptarja.com.

Mirëpo njerëzit që janë infektuar me HIV/AIDS do t’u duhet të paraqesin një dokumentacion të posaçëm, që vërteton infektimin e tyre. Ky dokumentacion duhet të dorëzohet në sekretaritë përkatëse të fakulteteve. Që nga ky moment do të shkelej privatësia e personit apo studentit të infektuar, për të mos folur pastaj për përballjen me diskriminimin.shekulli.


Qeveria, “deklarohu me AIDS dhe përfito studime falas” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi